LEGO severler 2,134 parçayla Waterloo Savaşını baştan yaptılar.

200 yıl önce Anglo kuvvetlerinin ve Prusya ordusunun Napolyonu yenilgiye uğrattıkları savaş, Waterloo Savaşı, günün üniformaları ve atlı süvarileri kullanılarak yeniden inşa edildi, tabii LEGO parçalarıyla. Savaşın 200. yılını kutlamak isteyen LEGO severler bir araya geldiler ve tam 2134 parça LEGO kullanarak günün haritasıyla savaşı canlandırdılar.

LEGO1

Ancak günümüz LEGO parçalarıyla 200 yıl önceki üniformaları bulamazsınız bu yüzden o günün üniformalarını gösterebilmek için asker legoların üzerine binlerce ek parça yapıştırıldı. İnşa ettikleri şey muazzam ve inanılmaz derecede 200 yıl önceki savaşa yakın. Savaş araştırılıp en ince detayı öğrenilmiş ve o günün askeri formasyonları kullanılmış, o günlerde gerçekleşen küçük çaplı olaylar canlandırılmış ve hatta bazı ünlü askerlere bile yer verilmiş. Biz bakmaya doyamadık umarım siz de beğenirsiniz.

LEGO2

LEGO3

LEGO4

LEGO5

LEGO6

LEGO7

LEGO8

LEGO9

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Beklenmedik bir masaüstü RPG deneyimi: WEARPG https://t.co/wKc8gFGiBN https://t.co/apxnvcZHAi
ViewSonic, iF Design ödüllü taşınabilir LED projeksiyon cihazını tanıttı https://t.co/Vz1nXA1DI7 https://t.co/s4HXtVWLu0

Flickr