MGS V: Phantom Pain’in konsol satışlarının dörtte üçünü Ps4 oluşturuyor

Konami’nin uzun süredir beklenen ve bugün bir haftayı deviren oyununun ilk satış istatistikleri geldi.

Gfk Chart Track tarafından açıklanan rakamlara göre oyunun toplam konsol satışlarının %72’sini Playstation 4 versiyonu oluşturuyor ve diğer formatlara çok ciddi bir üstünlük kurmuş durumda. Xbox One ise toplam konsol satışları arasında sadece %22’lik bir pay elde edebilmiş durumda. Eski nesin konsollarda MGS V: Phantom Pain satışları ise oldukça kötü seyrediyor. Yakın geçmişim krallarından Playstation 3’ün toplam satıştaki payı sadece %3, aynı şekilde Xbox 360 %2’lik pay elde edebilmiş durumda.

Satış listelerine bir numaradan giren Metal Gear Solid V: Phantom Pain yine de açılış haftasında Batman: Arkham Knight veya The Witcher III: Wild Hunt kadar yüksek satış adetlerine ulaşamadı, yine de bu durum tüm yılın en iyi rakamlarından birine imza atmasını engellemiyor.

Toplam satış rakamları ise resmi olarak açıklanmadı.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Little Nigtmares macerası ikinci oyun ile devam ediyor https://t.co/aWMpHDxKa1 https://t.co/0cgFxDivx6
ASUS Republic of Gamers, Gamescom 2019’da yeni ürünlerini tanıttı https://t.co/1921lY8klG

Flickr