MGS V: Phantom Pain’in konsol satışlarının dörtte üçünü Ps4 oluşturuyor

Konami’nin uzun süredir beklenen ve bugün bir haftayı deviren oyununun ilk satış istatistikleri geldi.

Gfk Chart Track tarafından açıklanan rakamlara göre oyunun toplam konsol satışlarının %72’sini Playstation 4 versiyonu oluşturuyor ve diğer formatlara çok ciddi bir üstünlük kurmuş durumda. Xbox One ise toplam konsol satışları arasında sadece %22’lik bir pay elde edebilmiş durumda. Eski nesin konsollarda MGS V: Phantom Pain satışları ise oldukça kötü seyrediyor. Yakın geçmişim krallarından Playstation 3’ün toplam satıştaki payı sadece %3, aynı şekilde Xbox 360 %2’lik pay elde edebilmiş durumda.

Satış listelerine bir numaradan giren Metal Gear Solid V: Phantom Pain yine de açılış haftasında Batman: Arkham Knight veya The Witcher III: Wild Hunt kadar yüksek satış adetlerine ulaşamadı, yine de bu durum tüm yılın en iyi rakamlarından birine imza atmasını engellemiyor.

Toplam satış rakamları ise resmi olarak açıklanmadı.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Games Week 2018 bünyesinde BAU E-Sports ile organize edilecek olan PUBG, Fortnite, CNR Games Week CS:GO Masters, St… https://t.co/dgbK44Idfv
Yeni Razer Blade Dünyanin En Küçük 15.6 inç Oyun Laptop’u https://t.co/5bJ1QDjqv5 https://t.co/SQHGn9uRKA

Flickr