Minecraft’ın mobil sürümüne devasa güncelleme

Minecraft: Pocket Edition’ın Alpha 0.12.1 isimli güncellemesi gerçekten ama gerçekten çok büyük. Oyuna o kadar çok şey eklendi ki nereden başlayacağımı neler yazacağımı bilemiyorum.

En önemli yeniliklerden biri oyuna Nether’in eklenmiş olması olabilir. Nether minecraft evrenindeki cehennem-vari bir boyut. Burada bir çok düşman, yeni malzemeler ve Nether’a has içerik bulunmakta. Oyunun orijinal sürümünde bu özellik 5 yıla yakın bir süredir var. En sonunda artık mobil sürüme de geldi.

Oyuna Brewing ve Enchanting gibi önemli crafting özellikleri de geliyor. Brewing sayesinde onlarca farklı potion yapabilecek ve Enchanting’le de halihazırda olan eşyalarınıza büyülü özellikler eklenebilecek.

Yağmur, kar ve fırtına gibi hava değişiklikleri de olacak. Bunlar sadece görsel değil aynı zamanda oynanışa da etki eden etkenler.

Bir de oyunun survival mode’unun temel öğesi olan açlık da oyuna geliyor. Karnınız tamamen tokken canınız yenilenecek ve tamamen açken tahmin edeceğiniz üzere can kaybedeceksiniz.

Bunlar dışında oyunda küçük büyük bug’lardan oynanıştaki ufak farklılıklara kadar bir çok değişiklik var. Güncellemelerin listesine buradan bakabilrisiniz: http://minecraft.gamepedia.com/Pocket_Edition_Alpha_0.12.1

1 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
  1. Black 2 years ago | Cevapla
    Çıkalı epey oldu sanırım, biraz geç açılmış bir başlık.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Arkadaşlar 25 adet WoW: Battle for Azeroth beta kodunu katılım yoğunluğuna göre sosyal medya kanallarımıza dağıttık… https://t.co/ZPjNP7TU4O
Yaz ayları oyun ayları! Yeni oyunlar, oyunlara yönelik koleksiyonlar ve yeni konsollar için kenara bir miktar para… https://t.co/GdDRAHfGDX

Flickr