Mount & Blade 2: Bannerlord çok daha rahat olacak

Taleworlds’ün kurucusu Armağan Yavuz, Mount & Blade: Warband’in “sert ve keskin bir oyun olduğunu, hatta bazı oyuncular için çok büyük ve karmaşık olduğunu” söylüyor. Tabi kime göre neye göre diyebilirsiniz.

Yavuz sözlerine şöyle devam etmiş;
“Bu karmaşık yapı aslında ilk başlarda oyuncular tarafından çok beğenildi. Ancak daha sonra ortaya çıktı ki oyun da 200 saatini geçirmesine rağmen tam olarak ne yaptığını veya ne yapacağını çözememiş, sadece oraya buraya saldıran çok oyuncu var”
Bence de adam haklı ancak, oraya buraya başı boş saldırmak da güzeldi…

Mount & Blade 2: Bannerlord için durum nasıl olacak diye sorulduğunda;
“Bizim için bu durumun basit çözümü ana hikayeyi güçlendirmek oldu. Warband ile sağladığımız “sandbox” oyun tarzının verdiği tüm hisleri koruyarak, oyunu daha anlaşılır ve ulaşılabilir kılmak asıl amacımız şu an. Bunu başarmanın da bence en iyi yolu, ana hikayeyi güçlü kılarak, oyunculara bir yol gösterip, o yolda da bazı başarımlar ve ödüller sunmaktır. Böylece oyunun devamında da oyuncular çok daha rahat ve çok daha geniş bir halde Bannerlord’u oynayabilecekler. Hikaye ile de kimseyi kısıtlamayacağız. Herkes istediği gibi oynayarak, hikayede değişiklikler de yapabilecekler.”

Uzun lafın kısası, daha anlamlı ve daha özgür bir Mount & Blade oyunu bizler için geliyor gibi görünüyor.

3 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
  1. Kemal Una 2 years ago | Cevapla
    Keşke oyunda aile kurma ile ilgili gelişneler çok olsa. Kendi sülaleni kursan gibi

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

World of Tanks Baştan Aşağı Yenilendi https://t.co/hlS9V3aIgj https://t.co/OlzaOe0q5w
Türkiye’nin en büyük Dota 2 turnuvası Red Bull Son Şampiyon’da final zamanı https://t.co/qdhXmg5yJR https://t.co/bPcVgVI7Qx

Flickr