No Man’s Sky’ın fiyatı ne kadar olacak?

PlayStation blog’da dün gece yayınlayıp hızla geri çekilen fiyat etiketine bakılacak olursa, No Man’s Sky piyasaya AAA fiyat etiketi ile çıkacak.

Hello Games’in uzun süredir geliştirilen ve pek çok kişinin Star Citizen ile Elite Dangerous’u gölgede bırakmasını beklediği oyunu, Haziran ayında PC, Playstation 4 ve Xbox One için piyasada olacak bilindiği gibi.

Fiyatının ne olacağı konusu ise şimdiye kadar bir sır olarak kaldı ama küçük ekiplerle geliştirilmiş büyük yapımları göz önüne alırsak (The Witness veya Unravel gibi) fiyatının PC’de 60-80tl civarında olmasını bekliyorduk.

PlayStation blog’da yazan rakam ise çoğunuzun gözlerinin yuvasından fırlamasına neden olacak (59.99 pound) zira bu rakam FIFA 16, XCOM 2 veya The Division ile aynı fiyat düzeyini temsil ediyor. Türkçeleştirelim, No Mans’s Sky eğer gerçekten bu fiyat düzeyinde piyasaya çıkarsa Steam’de 189-229, PS4’te ise 289 TL fiyat etiketi ile satılacak demektir.

8797

Bu sadece daha kısıtlı bir kitleye hitap etmesi açısından riskli değil, rakipleri Star Citizen ve Elite Dangerous’un da çok üzerinde.

LEVEL’ın bilim kurgu yazarı Cem Şancı, birkaç defalar bu oyundan o kadar da umutlu olmadığını (Aylardır yapımcının sadece istatistik ve rakamlar üzerinden konuştuğunu da ekleyerek.) yazmıştı hatırlayacaksınız, peki siz ne düşünüyorsunuz?

676

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Games Week 2018 bünyesinde BAU E-Sports ile organize edilecek olan PUBG, Fortnite, CNR Games Week CS:GO Masters, St… https://t.co/dgbK44Idfv
Yeni Razer Blade Dünyanin En Küçük 15.6 inç Oyun Laptop’u https://t.co/5bJ1QDjqv5 https://t.co/SQHGn9uRKA

Flickr