Obsidian’dan yepyeni rol yapma oyunu: Tyranny

Dünkü Game Developers Conference’tan eski usül rol yapma oyunu severler için nimet çıktı.

Yapımcılığını Obsidian’ın, dağıtımcılığını ise Pillars of Eternity’nin de dağıtımını yapan Paradox’un üstleneceği izometrik fantastik rol yapma oyunu Tyranny, bu sene sonuna doğru PC, Mac ve Linux için geliyor olacak.

Obsidian ismini duyunca ağzı sulanmayanlar için şu listeyi yazıya eklemek yerinde olacaktır: Pillars of Eternity, Fallout: New Vegas, Star Wars: Knights of the Old Republic II.

Şu an sadece “teaser” aşamasında olan oyunun hikayesine kısacak değinelim. Obsidian’dan yapılan açıklamaya göre oyun dünyası iyilik ve kötülüğün çetin mücadelesine sahne oluyor ve sonunda kötüler kazanıyor. Şu noktada bile oyunun büyük bir kesim tarafından iştahla beklenmeye başlandığını söylemek yanlış olmaz. Lineer olmayan ve oyunculara kendini tekrar tekrar oynatmayı amaçlayan hikayesiyle oyuncuları ahlaki bakımdan gri alanda kalacak kararlar vermeye zorlama iddiasındaki oyunun söylendiği etkiyi yapıp yapamayacağını hep birlikte göreceğiz.

Haber: FRPNET – Can Ayas

Oyunun tanıtım videosu:

Oyunun ekran görüntüleri:

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Gran Turismo Sport lansmanında da varız! #gtsport https://t.co/LvVbJqDqTa
Xbox One X ile tanışma... https://t.co/eVbryKnUa2

Flickr