Oyun dünyasında transfer sezonu bitmedi

Ubisoft’un önemli senaristlerinden ve özellikle Assassin’s Creed oyununun senaristliğini yapan Corey May, Ubisoft’dan ayrıldığını duyurdu.

Corey May, ayrılık ardından çok boşta kalmadı ve Certain Affinity adlı bir bağımsız firmada senaryo yönetmeni olarak tekrar sektöre döndü. Corey May, tüm Assassin’s Creed oyunlarında ve Prince of Persia: The Two Thrones’da senarist olarak güzel bir iş başardı diyebiliriz.

May’in geçiş yaptığı Certain Affinity, kendi serilerini geliştirmeyip başkalarının seriler üzerinde çalışan bir firma. Daha önce Call of Duty: Ghosts, Halo: The Master Chief Collection, ve Left 4 Dead gibi oyunlar için harita tasarlayan firma yeni departmanlar yarattığını söyledi.

Böylelikle bir devrin daha sonu geldi gibi gözüküyor. Ubisoft iyi bir senarist bulamazsa Assassin’s Creed’e veda etmek zorunda kalacağız.

1 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
  1. Emin 2 years ago | Cevapla
    Zaten Ubisoft Ezio Auditore Da Frienze ile bu oyunu zirvede bırakmalıydı. Grafikler geliştirildi, oynanış geliştirildi ancak senaryo'yu yediler. Bir seri ilk oyunlarından bu kadar kopmamalı...

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

World of Tanks Baştan Aşağı Yenilendi https://t.co/hlS9V3aIgj https://t.co/OlzaOe0q5w
Türkiye’nin en büyük Dota 2 turnuvası Red Bull Son Şampiyon’da final zamanı https://t.co/qdhXmg5yJR https://t.co/bPcVgVI7Qx

Flickr