Pillars of Eternity’nin satışları tıkırında!

Yayımcı Paradox Interactive efsanevi Baldur’s Gate serisinin ruhani takipçisi olarak gözüken oyunun yarım milyon kopya sattığını açıkladı.

Belki ilk üç gününde sadece Amerika’da 1 milyon satan NBA 2K16 kadar etkileyici gelmeyebilir kulağa, ancak bahsi geçen oyunun oldukça zor, izometrik kameradan oynanan “hardcore” bir CRPG oyunu olduğunu düşünürseniz bu rakamın oldukça etkileyici olduğunu kabul edeceğinizi tahmin ediyorum.

Mart ayının sonlarında PC için satışa çıkan ve bizden de çok yüksek puan alan Pillars of Eternity’nin ilk DLC’si White March – Part 1 geçtiğimiz ay piyasaya sürülmüş ve eklentilerin devam edeceği açıklanmıştı.

Memnun edilmesi çok zor bir kitleyi kendinden geçirecek derecede güzel bir oyun olan ve Baldur’s Gate gibi bir oyunun takipçisi olmanın hakkını veren oyun, 2012 yılında başlattığı kickstarter’dan 4.5 milyon dolar gibi ciddi bir para kaldırmıştı. Ayrıca oyun üzerinden türetilen bir yan hikaye olan Pillars of Eternity: Lords of the Eastern Reach masaüstü oyunu da 2016 yılı içinde satışa sunulacak.

pillars-of-eternity-the-white-march-released

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

"Londra'nın kasvetli havası yetmediyse üzerine bir de İspanyol gribi ve vampirleri ekleyelim!" Vampyr incelemesi;… https://t.co/xLhQIb8lx4
LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB

Flickr