Pokemon temalı partiye 4000 dolar ceza!

Hikayeyi duymuşsunuzdur, ancak olayın bu kadar büyümesini sanıyorum hiç kimse beklemiyordu.

Her şey Seattle’da oturan Ramar Larkin Jones’un Pokemon temalı bir parti planlayıp, bir afiş eşliğinde duyurması ile başladı. Aşağıda görebileceğiniz afişte Pokemon’un bilindik karakterleri Pikachu ve Snivy yer alıyordu ve ne olduysa da bundan sonra oldu.

Pokemon Company’nin avukatları “mülki hal ihlali var!” diyerek Jones aleyhinde yasal takip başlattıklarını açıkladılar ve şanssız Pokemon hayranı dostumuz da partiyi iptal edip afişi kaldırdı, biz de açıkçası olayın o noktada kapandığını düşündük, yanılmışız.

Pokemon Company dava konusunda ısrarcı olduğunu belirtti ve hak ihlali davasını geri çekmek için Ramar Larkin Jones’un 4000 dolar ceza ödemesi gerektiğini tebliğ etti. Jones’da gidip GoFundMe üzerinden bu olayı kitlelere duyurmayı seçti ve hikayesini anlattı.

Kendisini tanıtan Jones partinin gerçekleşmesinden bir gün önce kendisine cezanın tebliğ edildiğini ve 4000 dolarlık tutarı 45 gün içinde ödeyecek parası olmadığı için taksitlendirilmesini talep ettiğini, buna da olumlu yanıt alamayınca bu yola başvurmak zorunda kaldığını anlattı.

Olay yayıldıktan sonra ise Jones kısa süre içinde gerekli parayı toplamış gözüküyor. 3 gün içinde 111 kişinin yaptığı 4082 dolar bağış sayesinde Ramar Larkin Jones başına ciddi bir bela almaktan kurtuldu, bakalım Pokemon’dan yeni bir hamle gelecek mi?

144403607111

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Beklenmedik bir masaüstü RPG deneyimi: WEARPG https://t.co/wKc8gFGiBN https://t.co/apxnvcZHAi
ViewSonic, iF Design ödüllü taşınabilir LED projeksiyon cihazını tanıttı https://t.co/Vz1nXA1DI7 https://t.co/s4HXtVWLu0

Flickr