Pokemon World Championship’e silahlı saldırı girişimi!

Geçen ay Pokemon World Championship’te toplu ateş açan iki silahlı saldırgan, Kevin Norton (18) ve James Stumbo (27) için şartlı tahliye kararı reddedildi.

Kevin Norton’un ve James Stumbo’nun şartlı tahliye kararının ret olması demek en az 4 ay boyunca hapis yatacakları anlamına geliyor. Tahliyeyi ret eden yargıç Thomas Horgan; “Bu bilgisayar başında öylece konuşan bir çocuk değil.” dedi.

Norton ve Stumbo dünya şampiyonasına saldırmak istemelerinin sebebi ise chat odasından süresiz olarak banlanmış olmaları. Ban sebebleri ise başka bir oyuncuyu tehdit etmek ve dalga geçmek. Bana tepki olarak Stumbo “Ah tamam o zaman cuma günü seni vurmaya geliyorum.” dedi.

İncelemeler halen daha devam ediyor ve iki saldırganın cezasının arttırılması için kanıt aranıyor. Suçlamaların arasında cyberbullying (internet üzerinden sataşma) ve toplu sivil insanı tehlike altına sokmak var. Suçlamalar ve kanıtlar 24 Eylül’de sonuç bulacak.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

World of Tanks Baştan Aşağı Yenilendi https://t.co/hlS9V3aIgj https://t.co/OlzaOe0q5w
Türkiye’nin en büyük Dota 2 turnuvası Red Bull Son Şampiyon’da final zamanı https://t.co/qdhXmg5yJR https://t.co/bPcVgVI7Qx

Flickr