Profesyonel League of Legends oyuncusuna men!

e-Spor ileride olimpiyatlarda kendisine yer bulur mu, ya da dünya çapında günler sürecek bir olimpiyata dönüşür mü diye tartıştığımız zamanları da gördük nihayet.

Zaman içinde elektronik sporlar o kadar büyüdü ve o kadar fazla takipçiye kavuştu ki, seyirci ilgisi beraberinde sponsorları, sponsorlar da daha profesyonel takımları doğurdu. Haliyle her sporda olduğu gibi elektronik sporlar da kendisi hilebazlarını, dopingcilerini yaratmış gibi gözüküyor. ESL’nin doping ve uyuşturucu üzerindeki kontrollerini sertleştirmesinin ardından Riot Games’de ELO Boosting yapan, yani basitçe para karşılığı düşük seviye bir oyuncunun yerine oynayarak onu kısa sürede üst seviyelere çıkartan profesyonel bir oyuncuyu LoL’den men etti.

Öncelikle bu yeni bir uygulama değil, LoL’ün oyuncu sözleşmesi açıkça ELO Boosting’i yasaklıyor, ancak buradan gelen gelir sebebiyle önü tamamiyle alınabilmiş değil, bazı profesyonel oyuncuların halen bu yöntemle ciddi paralar kazandığı tahmin ediliyor. Reddit üzerinden bazı yazışmaların deşifre olması üzerine foyası meydana çıkan Yu “XiaoWeiXiao” Xian adlı oyuncunun da süresiz olarak LoL ile bağlantısı kesilmiş durumda.

elo1875

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

World of Tanks Baştan Aşağı Yenilendi https://t.co/hlS9V3aIgj https://t.co/OlzaOe0q5w
Türkiye’nin en büyük Dota 2 turnuvası Red Bull Son Şampiyon’da final zamanı https://t.co/qdhXmg5yJR https://t.co/bPcVgVI7Qx

Flickr