Psikolojik korku deneyim oyunu The Park’ın videosu

The Park oğlunu eğlence parkında kaybeden bir annenin hikayesini anlatıyor. The Park son zamanlarda Gone Home, The Vanishing of Ethan Carter ve Dear Esther gibi oyunlarda gördüğümüz anlatımsal/deneyim türünün takipçisi. Genellikle aksiyondan çok ambiyansa veya karakterlerin duygularına dayalı olan bu tarz oyunlar herkesin ilgisini çekmese de kendi içinde oldukça takip edeni var. Ben de bunlardan biriyim. Özellikle sanal gerçeklik teknolojisi ilerledikçe bu tarz oyunların daha fazla yapılacağını ve popüler olacağını da düşünüyorum.

Bu tarz oyunları oynayanlar bilir. Genelde herhangi bir özelliği veya öne çıkan bir gücü olmayan sıradan insanları canlandırırız. The Park‘ta da Lorraine isminde bir anneyi canlandıracağız. Lorraine‘in gittiği eğlence parkında çocuğu kayboluyor ve olaylar gelişiyor.

Screen Shot 2015-10-12 at 12.54.07

Oyunun ilginç mekaniklerinden biri farenin sağ tuşuna tıkladığımız zaman Lorraine‘in oğlunu bulmak için bağırması. Lorraine‘in psikolojik durumuna ve oyunun gelişimine göre Lorraine‘in sesi ve bağırışlarındaki duygusal hali değişecek.

Oyunun geçtiği park da geçmişte bir çok trajedi yaşanmış. Bu da tahmin edeceğiniz üzere oyunun korku öğesini oldukça öne çekiyor.

The park şimdiye kadar genelde The Secret World, Age of Conan ve Anarchy Online gibi online oyunları geliştirmiş olan Norveç’li Funcom tarafından geliştiriliyor. Genelde online oyun dedim ama firmanın aynı zamanda The Longest Journey gibi bir şaheseri yaratmış olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

"Londra'nın kasvetli havası yetmediyse üzerine bir de İspanyol gribi ve vampirleri ekleyelim!" Vampyr incelemesi;… https://t.co/xLhQIb8lx4
LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB

Flickr