Quakecon’da yapılan kan bağışları 320 kişinin hayatını kurtardı…

Quakecon 2015 sadece oyunlarıyla anılmayacak.

Geçen sene olduğu gibi bu sene de kan bağışı standı açıldı. Bu sene yine açılmasının sebebi geçen sene katılımcının çok olması elbette. Geçen sene The Evil Within yapımcısı Bethesda’dan ilginç bir duyuru yapmış ve QuakeCon 2014’e gelenlerden gönüllü olmaları durumunda kan bağışı toplayacağını, toplanan bu kanların American Red Cross’a bağışlanacağı ve bir çok kan bekleyen hastaya umut ışığının sağlanacağını, kan veren oyunculara ise Chill Pack adı verilen bir içerik verileceğini duyurmuştu.

Bu duyuru sanırım gerçekten işe yaramış. Geçen yılki katılımcılar verdikleri kanlarla 320 kişinin hayatını kurtardı. Bunu açıklayan ise geçen sene gibi bu sene de etkinliği başlatan Bethesda Başkan Yardımcısı Pete Hines’dan başkası değil.

Oyun hikayeleri üretmek dışında iyi bir iş yapmaktan mutlu olduklarını açıklayan Hines, bu sene ve gelecek sene kan bağışçılarını arttırmak istediklerini ve bu kanlarla daha çok insana yardım etmek istediklerini söyledi.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC
Gökdelen (Skyscraper) filmini herkesten önce izlemek ister misiniz? https://t.co/O2ynWPAA6l https://t.co/gZ3wDqGgqk

Flickr