Bildiğiniz gibi oyundaki bazı göğüs kalça sahneleri fazlaca tartışma konusu olması üzere değiştirildi. Bunlara örnek olarak Chun-Li’nin garip göğüs hareketlerinin olduğu bölüm Capcom tarafından “glitch” olarak adlandırılıp değiştirilirken, R.Mika’nın süper poposu hakkındaki düşüncelerini de merak etmiyor değiliz.

Evet, dediğimiz gibi, Street Fighter’ın bölüm bitiş noktalarındaki sahneler ilgi çekici olabiliyor. Şimdilik o muhteşem popo sahnesi kalkmış olsa da, her an seçmeli DLC’lerde geri dönüşüne şahit olabiliriz. Capcom, bu bir çeşit sansür uygulamasını oyunun başka bölümlerinde de yapıyor. Detaylı bilgi alabilmek için NeoGAF’a bir göz atın.

Internet ortamındaki oyun severlere baktığımızda ise, durumdan isyan eden azınlık bir grup oluştu bile! Sadece Street Fighter değil, Nintendo tarafından yayınlanmış olan Xenoblade Chronicles X veya Fatal Frame: Maiden of Black Water gibi oyunlardaki kıyafet sansürleri olay olmuş durumda. Aslında bütün bunların çoğunluk tarafından yapılan eleştiriler olmasından çok, bazı az tanınmış yayıncılar tarafından yürütülen düzmeceler olabileceğini düşünüyoruz. Kim bilir belki de yanılıyoruzdur. Ancak neden Capcom Cammy’nin görünümünü “daha çekici” yapmak için değiştirmeye karar verdiğinde kimseden bu kadar ses çıkmadı? Düşünmeden edemiyoruz…

Tahminlerimize göre, Capcom ve Nintendo’nun oyuncuların bakış açısından konuşursak, bu tarz seksi bölümlerinin artık bıktırmaya başladığını ve her ne kadar cinsel objelerin ön planda olması ilgiyi arttırsa da banal kaçıyor olabileceğini düşündükleri doğrultusunda. Sonuçta, kimileri deli gibi zoom yaparken kimileri de bu kadarı da fazla canım diye düşünüyor olabilir.

Öyle ya da böyle, Street Fighter’ın internette bulunan arşivlerinde R. Mika’nın şaplak sahnesine herkes kolayca ulaşabilir. Oyun esnasında bu tarz ayrıntıları ilgi çekici buluyor ve Capcom’un ilk oyunlarındaki azaltılan bölümlerin tekrardan olmasını isteyenlerdenseniz, Capcom bu konuda sadece paraya odaklanmış halde ve kurallar bağlamında hareket etmiyor. Street Fighter V bu anlamda tercih edilmeyecekler arasında geliyor diyebiliriz.

Ktn6GvQ

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Games Week 2018 bünyesinde BAU E-Sports ile organize edilecek olan PUBG, Fortnite, CNR Games Week CS:GO Masters, St… https://t.co/dgbK44Idfv
Yeni Razer Blade Dünyanin En Küçük 15.6 inç Oyun Laptop’u https://t.co/5bJ1QDjqv5 https://t.co/SQHGn9uRKA

Flickr