Rapor: iOS’un en popüler ve en karlı oyunları 3 yaşında.

Mobil analiz firması App Annie’nin raporlarına göre, App Store’da en popüler ve en karlı iki oyun (Candy Crush Saga ve Clash Of Clans) 2012 yılından beri birinciliklerini koruyorlar.

App Store Free to play oyunları tarafından domine edilmiş halde ki bu hali hazırda zor olan sıralama yarışmasını imkansız hale getiriyor. Çünkü çoğu insan mobil oyunlara para vermek istemez. Bu yüzden App Store’da her platformda olduğu gibi ücretsiz oyunlar daha fazla indiriliyor. Ve listenin başında Candy Crush ile Clash of Clans dururken sıralamaya girmek imkansızlaşıyor.

App Annie’nin raporuna göre sıralamada ilk 10’da yer alan oyunlar en az 2 yaşında. En gençleri 2013 yılında, Gameloft tarafından yapılan Despicable Me ve en yaşlıları ise Zynga’nın, Words with Friends ki buda 2009 yılında yayımlandı. App Store’da ilk 10’u merak ediyorsanız buyurun size grafiği;

Screen Shot 2015-09-02 at 11_07_29 AM

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Solo: Denizde ufak bir maceraya hazır olun! https://t.co/iJ3ctxVUU6 https://t.co/5YDSQmTxgd
NVIDIA RTX teknolojisini duyurdu. https://t.co/ngYNmhYvGI https://t.co/feEeK1IkjF

Flickr