Rayman’in yaratıcısı Super Mario level’ı tasarlarsa…

Mario kadar olmasa da platform oyunları konusunda bir marka haline gelmiş Rayman’in yaratıcısı Michel Ancel oturmuş Super Mario Maker’da bir level tasarlamış, şaka değil.

Uzuvları birbiriyle bluetooth vasıtasıyla haberleşen kahramanımız Rayman’in bugüne kadar onlarca ana veya yan oyununu gördük. Michel Ancel’de en başından itibaren bu oyunların ardındaki yaratıcı beyin olarak ortaya çıkmaktaydı. Henüz 43 yaşında olan Ancel bu kez farklı bişeye girişmiş ve yakında piyasaya çıkacak olan Super Mario Maker’da bir level tasarlamış.

Halen pratikte bir Ubisoft çalışanı olan Michel Ancel bu aralar kurduğu yeni indie stüdyonun ilk oyunu olan PS4’e özel Wild ile meşgul. Kendisini hatırladığımız bir diğer oyun olan Beyond Good & Evil’ın yenisi ise neredeyse on senedir gündemde ve defalarca ertelendi, halen de durumu belirsiz.

Super Mario Maker piyasaya Nintendo ve diğer geliştiriciler tarafından tasarlanan 60 bölüm ile çıkacak.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Starcraft oynamak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı! https://t.co/uNVkuwGR7l https://t.co/1BIjzTfYp4
Private Division ve V1 Interactive'in yeni oyunu Disintegration ile tanışın https://t.co/vy0LnQ80LX https://t.co/OCkxl4dOlm

Flickr