Razer malum, oyuncular için arzu nesnesi çevre birimleri, laptop’lar ve çevre birimleri tasarlayan en seçkin firmalardan biri.

Firma bir süredir android tabanlı mikro oyun konsolu Forge TV ile oldukça meşgul bilindiği gibi. 100 dolar’lık fiyat etiketiyle piyasada olan Forge TV’nin gelişimini sürdürmek için Razer bir adım daha attı ve Ouya’nın yazılım haklarını satın aldı.

Öncelikle Razer’ın satın aldığı haklar konsolun kendisini içermiyor, ancak Razer’ın edindiği yazılım altyapısı firmanın kendi mikro konsol programını geliştirebilmek için kilit öneme sahip. Bunun en önemli adımı da Razer’dan gelen “yakın gelecekte Ouya’nın sahiplerinin oyunları, hesapları ve gamepad’leri ile beraber yeni oluşturulacak Cortex TV platformuna taşınmasını hedefliyoruz” açıklaması bu açıdan önemli. Bu şunu da gösteriyor, hem Ouya, hem de Forge TV’nin yakın gelecekte şu anki varlıkları sona erecek, ancak sahipleri sahip oldukları tüm oyunları ile beraber yeni Cortex TV platformunda birleştirilecek, en azından proje bu yönde. Ayrıca Razer’ın yeni mikro konsolunu satın almak isteyen Ouya sahiplerine de “eskisini getir yenisini götür” benzeri ciddi bir indirim uygulanması söz konusu. Kısaca Forge’u takip edecek yeni mikro konsol, Ouya’nın tüm içeriğine de sahip olacak.

Ouya

Ouya

Biraz ütopik gibi göründüğünün farkındayız ama bu durum Ouya sahipleri için konsollarının piyasadan silinmesini telafi edebilecek kadar adil gözüküyor. Ayrıca Ouya’nın şimdiki store’u da Cortex for Android TV olarak yeniden başlatılacak ve insanlar buna Forge TV altından ulaşabilecek.

Razer Ouya ismini de tamamen dışlamıyor, hatta ilerleyen dönemde bazı oyunlar ve uygulamalarda Ouya ismi de kendisine yer bulabilir.

Forge TV

Forge TV

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB
Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC

Flickr