Resident Evil 2 Remake gerçek oldu!

Resident Evil HD Remastered’ın yakaladığı büyük başarının Capcom’u gaza getireceği belliydi ama tüm olan bitenin arkasından Resident Evil Zero HD Remasterd’ın duyurulması, bazı kursaklara ağır oturmuştu hatırlarsanız. Resident Evil hayranlarının ısrarla ikinci oyunu, yani Resident Evil 2’yi bir Remake olarak istemesi, sonunda Capcom’u harekete geçirdi.

Hatırlarsanız, Resident Evil hayranı biri tarafından tasarlanan ve henüz tamamlanmamış bir Resident Evil 2 Remake düşmüştü piyasaya. Herkes onu beklerken, Capcom sonunda devreye girmişti ve Facebook hesabından “Resident Evil 2’yi tekrar görmek ister misiniz?” tarzında bir yem atmıştı ortaya. Gelen tepkiler oldukça yoğun olsa gerek, bu olayın üzerinden çok geçmeden, Resident Evil’ın Youtube kanalında bir video yayınlandı. Resident Evil HD Remastered’ın da başında olan Yoshiaki Hirabayashi, bu videoda resmen Resident Evil 2 Remake’i doğruluyor ve oyunun yapımına başlandığını müjdeliyor. (Japonca konuşuyor olsa da…)

Şu anki bilgiler, oyunun orjinalinden tamamen farklı olacağı, yani tam anlamıyla bir “Remake” olacağı yönünde ama detaylar hakkında konuşmak için henüz çok erken. Ama Resident Evil hayranlarının çok uzun bir süredir bekledikleri en sevindirici haber, bu olsa gerek.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

World of Tanks Baştan Aşağı Yenilendi https://t.co/hlS9V3aIgj https://t.co/OlzaOe0q5w
Türkiye’nin en büyük Dota 2 turnuvası Red Bull Son Şampiyon’da final zamanı https://t.co/qdhXmg5yJR https://t.co/bPcVgVI7Qx

Flickr