Rise of the Tomb Raider, Xbox 360’da hiç de fena durmuyor!

Anlaşılan Microsoft gerçekten “Rise of the Tomb Raider bir Xbox Exclusive’ıdır” sözünün üzerinde duruyor, bu yüzden oyun hem XBox 360 hem de Xbox One’a geliyor. Ancak last-gen akla sonradan gelen bir düşünce bu yüzden oyunun Xbox 360 yapımını, Crsytal Dynamics yerine Nixxes Software üstlendi. Ve anlaşılır bir şekilde herkes oyunun Xbox 360 versiyonundan pek ümit beklemedi.

Oyunun çıkışından 2 ay önce, Rise of the Tomb Raider’ın Xbox 360 versiyonu hakkında ilk detaylar geldi ve Xbox One ile karşılaştırma yapıldı. Üstte Xbox One, altta ise Xbox 360. Görünen o ki oyun Xbox 360’da hiç de fena durmuyor. Beklenildiği gibi grafikler ve hatlar daha düşük kalitede ancak XBox 360 için gerçekten güzel grafikleri var. Oyunun baya eski bir konsol için yapıldığını düşünürsek kullanıcıların makinelerini update etmeleri gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Tabii kide görünüş işin sadece bir parçası. Oyunun XBox 360’da nasıl çalışacağını ve ya çalışıp çalışmayacağını henüz bilmiyoruz ancak belli olan bir şey var ki, konsolun limitlerini sonuna kadar zorlayacağa benziyor. Artık günümüzde eski konsollar için oyun yapmak pekte popüler olan bir durum değil ve XBox 360 ya da PS3 gibi konsollara artık pekte iyi oyun çıkmaz oldu. Umarız kullanıcıları konsollarını bir kenara koymadan önce sağlam bir oyun daha oynama imkanı bulurlar.

TR1-620x
Gözler popoya kayıyor fark etmedik sanmayın. 😉

TR2-620x

TR3-620x

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC
Gökdelen (Skyscraper) filmini herkesten önce izlemek ister misiniz? https://t.co/O2ynWPAA6l https://t.co/gZ3wDqGgqk

Flickr