Rollercoaster Tycoon World nihayet çıkış tarihi aldı!

“Çakma” Rollercoaster Tycoon problemli geliştirme sürecinin ardından nihayet beta aşamasına geçmek üzere.

Bilindiği gibi bugüne dek Rollercoaster Tycoon denilinde akla serinin yaratıcısı David Braben ve firması Frontier geliyordu. Geçtiğimiz dönemde Rollercoaster Tycoon’un isim haklarının Atari’ye geçmesi sebebiyle Frontier yeni bir isimle (Planet Coaster: Simulation Evolved) yola devam etme kararı aldı ve oyunu 2016 yılında çıkartmayı planlıyor.

Atari cephesine gelirsek, geçtiğimiz yıl mobil cihazlara çıkan Rollercoaster Tycoon 4 felaketi hala anılarda. Tek kelimeyle berbat bir oyun olan ve doğru düzgün oynamak için neredeyse cebinizden lunapark’ta bir tam gün geçirmiş kadar paraya ihtiyaç duyduğunuz oyunun ardından serinin “esas” devam oyunu Rollercoaster Tycoon World’de defalarca ertelemeden ve problemli geliştirme sürecinin ardından Aralık ayında bizlerle buluşacak, en azından öyle planlanıyor.

Şimdiye kadar geçen bir senede üç kez geliştiricisi değişen oyun Pipeworks Software ve Area 52 Games’in ardından nihayet Nvizzio Creations’ın elinde kaldı. Ayça gibi oyuna halen ön sipariş vermekte ısrarcıysanız beş farklı skin ve Ekim ve Kasım aylarında iki farklı beta süreci sizlere sunulacak özellikler arasında.

Oyunun fiyatları da ayrı muhteşem, standart versiyonda 30 pound fiyatla sunulacak oyunun 45 pound’luk Deluxe Edition versiyonunu edinmek isterseniz Panda maskotu, iki yeni harita, daha fazla kaplama seçeneği, altın renginde lunapark kapıları gibi detaylar sizleri bekliyor olacak.

Tüm seriyi bir arada satın almak istiyorsanız ise US fiyatı 75 dolar, sanki tüm seriyi toplam 15 liraya satın alamıyormuşsunuz gibi. Evet sizin de görebileceğiniz gibi oyunun fena halde patlamasını bekliyoruz, hatta bundan o kadar eminiz ki beklentilerimizi birazcık karşılasa memnun olacağız.

2 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
    • Kürşat Zaman 2 years ago | Cevapla
      Mac için çıkması beklenmiyor, ayrıca oyun bir felaket, bu hafta güncel ilk bakış yazımızı okuyabilirsiniz. Planet Coaster'ı beklemenizi öneririz.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB
Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC

Flickr