Sensible Soccer’ın devamı geliyor!

Sensible Soccer ile ilk tanışmasında burun büken, sonraki on yılını da o oyunu oynayarak geçirenler parmak kaldırsın!

Ben kendi adıma, Amiga 500’de tanışmıştım ve o sıralarda FIFA Soccer çıkmıştı, haliyle ilk bakışta pek de etkileyici bir tarafını görememiştim. Ne zaman ki oyunun muhteşem mekaniklerine, kariyer modunun güzelliğine, El Salvador üçüncü ligine kadar muhteşem database’ine vuruldum, bir daha da kalkmadım başından. Öyle haftalarca, aylarca falan değil arkadaşlar, Fifa 2006 çıkana kadar!

Oyun adına halen turnuvalar düzenleniyor ve Türkiye’de ülke başarımı anlamında dördüncü sırada yer alıyor. Bu turnuvaların oyunun 96/97 versiyonu ile düzenlendiğini (P2P modu mevcut) ve 2007 yılında 3D olarak yeniden diriltilen oyunun tüm SWOS hayranları için “unutulması gereken” bir deneyim olarak hatırlandığını da ekleyelim.

Sensible Soccer’ın yaratıcısı olan Jon Hare, yeni oyunu Sociable Soccer için 300.000$ hedefli bir Kickstarter kampanyası başlatmış durumda ve ilk gün 116 destekçiden 2108$ topladı, çok muhteşem bir açılış sayılmaz lakin hedefine ulaşacağını düşünüyoruz.

Sensible Soccer’ın ruhunu aynen takip eden oyun PC, PS4 ve Xbox One için hazırlanacak.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr