Sony, PS4 işlemcisinin yedinci çekirdeğini oyun geliştiricilerinin kullanımına açtı.

Beyond3D forumları PS4’ün performansının arttığı dedikoduları ile çalkalanıyor bugünlerde. Bilindiği gibi oyun geliştiricileri PS4 işlemcisinin 8 çekirdeğinden sadece 6 çekirdeğini kullanabiliyordu. 2 çekirdek PS4’ün “rölantide” çalışmasını sağlarken geri kalan 6 çekirdek oyunlar için kullanılıyordu, şimdi ise oyun geliştiricileri yedinci çekirdeği de karmaşık hesaplamalarda kullanılabilecek.

FMOD yama notlarında yazan ”Added FMOD_THREAD_CORE6 to allow acccess to the newly unlocked 7th core.” satırı oyun geliştiricileri için işlemcideki yedinci çekirdeğin kullanıma açıldığını gösteriyor. Bu durumu daha önce Microsoft Xbox One için yapmış ve Kasım 2014’de gerçekleşen güncellemede yedinci çekirdeği geliştiricilerin kullanımına sunmuştu. Bakalım bu değişim şimdiki ve gelecek oyunların performansını nasıl etkileyecek?

sony_soc

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Little Nigtmares macerası ikinci oyun ile devam ediyor https://t.co/aWMpHDxKa1 https://t.co/0cgFxDivx6
ASUS Republic of Gamers, Gamescom 2019’da yeni ürünlerini tanıttı https://t.co/1921lY8klG

Flickr