Sony Super Nintendo gerçekmiş!

Senelerdir bazı promosyon posterleri dışında gerçekliği tartışılan bir efsane daha açığa çıktı, çok nadir bir Sony Super Nintendo prototipinin videosu yayınlandı.

Bilinen bir hikayedir, Nintendo peynir ekmek gibi satan SNES’i bir CD sürücü ile güçlendirmek ister ve bunun için Sony’ye talepte bulunur. Bundan sonraki kaynaklar biraz tutarsız, bazıları Sony’nin Nintendo’nun başarısızlıkla sonuçlanacak Phillips ortaklığı öncesinde az sayıda prototip ürettiğini söylerken, bazı kaynaklar böyle bir prototip aşamasına gelinemediğini belirtiyor. Geçtiğimiz aylarda fotoğrafları yayınlanan ve üzerinde Sony Playstation armasını da görebileceğiniz prototip de aynı şekilde kuşkuyla karşılanmış ve gerçek olup olmadığı tartışmaya açılmıştı.

Bu fotoğraflarda SNES’in yapısını ve Sony’nin adını kullanan, CD-Rom ile desteklenen bir ürün gözüküyordu ve ürünün vaktiyle Sony ile ortak çalışan bir teknoloji firmasının kapanmasından sonra çöpte, “imha edilecek ürün ve dökümanlar” arasında bulunduğu rivayet ediliyordu.

Aşağıdaki videoda da görebileceğiniz üzere ürün gerçek ve kötü bir kopya gibi de durmuyor, rivayete göre Nintendo’nun Phillips ile umulmayan ortaklığı Sony’nin elinde kalan az sayıdaki prototipin doğumunu Sony Playstation adı altında gerçekleştirmesine yol açmış.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

"Londra'nın kasvetli havası yetmediyse üzerine bir de İspanyol gribi ve vampirleri ekleyelim!" Vampyr incelemesi;… https://t.co/xLhQIb8lx4
LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB

Flickr