Sony: “The Last Guardian’ı PS3’e çıkarmayı başaramadık.”

Oyun dünyasında PlayStation oyun konsollarından tanıdığımız Sony, The Last Guardian ismindeki 2007 yılında çalışmalara başlanmış olan aksiyon ve macera oyunu hakkında oyunu PS3’e çıkaramadıkları için “Teknik sıkıntıları halledemedik ve başarısız olduk” açıklamasını yaptı.

The Last Guardian’ın yönetmeni Fumito Udea “Bildiğiniz gibi, bir yapımda her zaman ertelemeler olur. Teknik prolemler bu erteleme sebeplerinden bir tanesidir ancak bununla bilrikte benim kontrolümde olmayan bir çok problem de vardı. Büyük ihtimal proje bittiğinde rahat edeceğim. Playstation 3 ise benim bir şeyler yapmamı kısıtlamıyordu.” açıklamasını yaptı. Sony’s Worldwide Studios’un başkanı Shuhei Yoshida ise The Last Guardian’ın PS3’e çıkarılamaması hakkında “Basitçe başarısız olduk. Hayır, bunu yapamayız diyerek karar verdik. 2009 yılında gösterdiğimiz fragman oyunun gelişme aşamasındaki sistemiyle oluşturulmuştu. Oyun gelştirildikçe adım adım PS3’de FPS hızı düşmeye ve görüntü yumuşamaya başladı.” açıklamasını yaptı.

Öte yandan oyunun 2016 yılında çıkarılması planlandığını duyurmayı unutmayalım. Sizce The Last Guardian bu kadar uzun bekleyişe değecek mi?

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

RT @KaanDogandemir: Artık posterleri değerlendirmenin vakti gelmişti. Teşekkürler sevgili @leveltr ailesi✌️✌️ https://t.co/VonsBqWOuf
Korku ve aksiyon oyunu GTFO Erken Erişim’e açıldı https://t.co/4mXxcR60Id https://t.co/FVXzSrItGg

Flickr