Star Wars oyunlarının 2015 cirosu: 1 milyar dolar!

2015 yılını gıyabında Star Wars yılı olarak kutlamamız için yeterince sebebimiz var artık…

Kasım ayında piyasaya çıkan ve bir kısım oyuncunun büyük beğenisini kazanan, bizim ise derinlikten yoksun olması ve kısıtlı içeriği nedeniyle çok eleştirdiğimiz Star Wars: Battlefront, ilk ayında 6 milyon adet kopya sattı ve bunu Aralık ayında 6 milyon kopya daha izledi.

Kısa sürede 12 milyon gibi tahayyül sınırlarının dışında bir rakama ulaşan oyunun toplam cirosu da 660 milyon dolar sınırına dayanmış durumda, üstelik buna 1 milyon civarında satıldığı düşünülen “indirimdeki ürünler” dahil değil. Star Wars: The Force Awakens’ın şimdiye kadar sadece 250 milyon dolar civarında ciro elde ettiğini düşünürsek bu rakamın ne kadar etkileyici olduğu ortada.

Wedbush’tan Michael Patcher’a göre serinin diğer üyesi Disney Infinity 3.0’ın toplam cirosu da Lego Dimensions ve Skylanders: SuperChargers’ın 50 milyon kadar üzerinde, bu da onu 200 milyon dolar seviyesine taşıyor.

Kısaca yılın sadece son çeyreğinde bile Star Wars ismi 1 milyar dolar anlamına geliyor, üstelik buna firmanın isim hakkıyla üretilen binlerce yan ürün dahil değil.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Yerli yapım Curse of Anabelle oyunseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. https://t.co/tZgSc9sfgk https://t.co/vbg8WfI4zu
Overwatch’ta Yeni Görev, Yepyeni Ödüller! https://t.co/1XRkloAaTW https://t.co/19dr6MGx3X

Flickr