Star Wars’un yeni masaüstü oyunu muhteşem gözüküyor!

Fantasy Flight’ın Star Wars masaüstü oyunları için hiç fena olmayan bir CV’si var, bu oyunlardan ikisi X-Wing ve Imperial Assault. Bu iki muhteşem oyuna her an bir yenisi eklenebilir.

Star Wars: Rebellion şirket tarafından yakın zamanda anons edilmiş bir oyun, bu arada ismi sebebiyle aklınıza Star Wars için çıkmış en “light” oyunlardan birisini getirse de bu tamamen baştan tasarlanmış bir oyun ve herhangi bir benzerlik taşımıyor.

Rebellion için gerçek anlamda bir strateji oyunu diyebiliriz ve bu oyun içerisinde hemen hemen her şeyi birbiriyle birleştiriyorsunuz. Oyun içerisinde kahramanlar, siyasi olaylar, uzay savaşları, yerleşim yerleri ve 150 adet çok havalı plastik savaş tertibatları bulunuyor. Bu sırada kahramanların Han’i karbonitten kurtardığı sahneler de oyunda mevcut.

1504693726239696814

Oyunda en ilgi çekici olan ise tasarımın asimetrik yapısı diyebiliriz. The Empire ve Rebellion farklılar, imparatorların silahları varken, isyankarların uzayda bir gezegenden diğerine yarışarak hayatta kalması gerekiyor. Bu sırada imparatora karşı çabuk kararlar vererek saldırmak zorundalar, kısaca oynanışın tamamına bu asimetri yedirilmiş durumda.

İlk görselleri çok beğendik açıkçası. 4 kişiyle oynayabileceğiniz oyun yeni yılın ilk çeyreğinde çıkıyor, ülkemizde bulabilme ihtimaliniz olduğunda da haberdar edeceğiz.

1504693726270950574

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.