Street Fighter V piyasaya “yarım” çıkacak!

Uzun ve problemli beta süreçlerinin ardından, Street Fighter V 16 Şubat tarihinde piyasaya çıkıyor ancak bazı özellikleri eksik halde.

Geçtiğimiz yıl PS4 sürümü çıkan Ultra Street Fighter IV’ün yaşadığı onca problem hafızalardayken, yaz aylarında teste giren SFV’in beta süreci de gayet fırtınalı geçmişti. Nihayet oyunun çıkışı yaklaşmışken Capcom’dan gelen açıklamalar ise oyun çıktığında neye sahip olup neye olamayacağımızın detaylı bir dökümünü içermekte.

Aşağıda detaylı bir programını görebileceğiniz yol haritası, genel anlamda Beşiktaş’ın sağ bek transferi gibi, “haftaya netleşir” tadında.

street1600

Hemen örnek verelim; mesela oyun sadece iki kişilik online lobiler ile açılışı yapacak ve sekiz kişilik lobiler ve izleyici modu için Mart ayındaki “dev” güncellemeyi beklemek zorundasınız. Ayrıca oyun çıktığı gün tüm karakterler ile oynayıp, kendi hikayelerinde sona eriştikten sonra oyun içi para ile özel kostümleri açabilir ancak bunları satın alamadığınızı fark edince ekrana derin derin bakabilirsiniz. Evet aynen öyle, oyun içi satış mağazası de Mart ayını bekleyecek.

Devam edelim, oyunda bir Challenge modu var bilindiği üzere. Bunlardan Battle Tips ve Trials Mart ayına kadar yok. Hedefler ve Extra Battle Modu ise “haftaya netleşir” statüsünde. Eh gördüğünüz gibi Challenge altında bir şey kalmadı, dağılabilirsiniz.

Unutmadan, oyunun ana hikaye modu için Haziran ayına kadar bekleyeceksiniz.

Street Fighter V, 16 karakter ve tamamlanabildiği kadar tamamlanmış haliyle 16 Şubat’ta PC ve PS4 için piyasada olacak.

Street-Fighter-V-HD-1-1280x720

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Metin 2'de yeni bölge hazır! Üstelik LEVEL okurlarına 250 adet bonus kod da hediye. Bonus kodunuzu almak için;… https://t.co/t25SVY9ddX
Playstore’da bayrama özel indirimler var! https://t.co/vZsIQqdCuF https://t.co/mUFGdJM5sC

Flickr