The Division’dan oyun tarihinin en iyi ilk çeyrek performansı!

Ubisoft’tan gelen açıklamalara göre Tom Clancy’s The Division İngiltere’de oyun tarihinin en iyi ilk çeyrek satış performansını gösterdi.

Bu öyle kolay ulaşılabilecek bir başarı değil tahmin ettiğiniz gibi zira rekorun bir önceki sahibi olan Gran Turismo 4’ün piyasaya çıkmasının üzerinden tam 10 sene geçmişti ve Ubisoft’un senelerdir müthiş paralar döktüğü The Division’dan gelen ilk haberler de firmayı hayli rahatlatmışa benziyor.

Oyunun fiziksel kopyalarının sadece %1’inin PC’de satıldığını da belirtmek lazım, bilgisayar oyuncularının dijital dağıtıma hayli alıştığını da söylemek mümkün böylece. Fiziksel kopyaların %54’ü PlayStation 4, %45’i ise Xbox One’da satılmış durumda.

Tahmin edebileceğiniz gibi haftalık satışlarda da The Division zirvede yer alıyor, hemen arkasından ise Far Cry Primal ve Call of Duty: Black Ops III gelmekte.

İngiltere’de haftanın en çok satanları:

1.The Division
2.Far Cry Primal
3.Call of Duty: Black Ops III
4.FIFA 16
5.Plants vs Zombies: Garden Warfare 2
6.Lego Marvel Avengers
7.Grand Theft Auto 5
8.Forza 6
9.The Legend of Zelda: Twilight Princess HD
10.Rainbow Six: Siege

the-division-4k-pc

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

World of Tanks Baştan Aşağı Yenilendi https://t.co/hlS9V3aIgj https://t.co/OlzaOe0q5w
Türkiye’nin en büyük Dota 2 turnuvası Red Bull Son Şampiyon’da final zamanı https://t.co/qdhXmg5yJR https://t.co/bPcVgVI7Qx

Flickr