Bilimkurgu’nun hem sinema hem de oyunlarda ayağa kalkıp dört nala koşmaya başladığı günlerdeyiz, son oyunumuz da The Solus Project.

Şöyle bir düşünün, son iki senede kaç tane yüksek bütçeli bilimkurgu filmi izlediniz? İyi bir tahminle 20’den fazla olması çok muhtemel. Kickstarter sayesinde büyük bir hızla akmaya başlayan bilimkurgu ve uzay temalı oyunlardan biri olan The Solus Project aynı zamanda hayatta kalma öğeleri içeriyor.

İçinde bulunduğumuz uzay gemisi gördüğünüzde boynumuza sarılmayan bir uzaylı ırkın yaşadığı bir gezegene iniş sırasında parçalanıyor ve hayatta kalma hikayemiz başlıyor. Oyun sanat yönetimi ve oynanış anlamında hem No Man’s Sky, hem de Firewatch’dan esinlenmiş gibi gözüküyor. Elimizde bulunan bir çeşit telsiz ile dışarısının ısısı, vücut ısımız ve kalp atışlarımızı görebiliyor, yere inerken gördüğümüz bir diğer kaçış sonda’sının peşinden umutsuzca koşuyor ve bu tekinsiz yeri keşfetmeye çalışıyoruz. Sürekli olarak kendimizle konuştuğumuzu söylemeye de gerek yok.

Yayınlanan video oyunun ilk sekiz dakikası ve hem konu, hem seslendirme hem de grafiksel anlamda oldukça ilgi çekici gözüküyor. Oyun 2016 yılı içinde PC ve Xbox One için piyasaya çıkacak.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Playstore’da bayrama özel indirimler var! https://t.co/vZsIQqdCuF https://t.co/mUFGdJM5sC
Death Stranding yine kafamızı allak bullak etti… https://t.co/GqxbhAef1Q https://t.co/uApY5gYBe6

Flickr