Ufak bir düzeltme. :)

LEVEL’ın Ekim sayısı bayilere dağıtıldı ve siz de satın alıp hemen okumaya koyuldunuz muhtemelen.

Sonra haberler bölümündeki PlayStation 4 yazısını okumaya başladınız ve bir de baktınız ki altındaki metin eski bir haberden kalma…

Dizgi sırasında oluşan bu hatayı fark ettiğimizde maalesef çok geçti ve dergiler basıma gitmişti, haliyle PS4 haberindeki metnin orijinalini aşağıda iletiyoruz. Kusurumuza bakmayın, af buyurun. 🙂

—–

Uzun süredir etrafta dolanan yeni bir PS4 modeli ve bir şekilde açıklanmadan satışa çıkan PS4 Slim, geçtiğimiz ay New York’ta gerçekleşen bir lansmanla gerçeğe dönüştü.

LEVEL’ın Eylül sayısında da konuk ettiğimiz PS4 Slim için artık yeni PS4 modeli diyebiliriz. Yani şu saniye bir PS4 almak istediğinizde tercihinizi Slim’den yana kullanmak daha mantıklı olacaktır.

PS4 Slim, daha küçük bir PS4 olmanın ötesinde donanımsal bir farklılığa sahip değil. Dış kabuğundaki tasarım değişiklikleri, PS4’ün ışık bandını da ortadan kaldırmış durumda. Ülkemizde de satışa çıkmış olan ince PS4, 1299 TL’lik fiyat etiketine sahip.

PS4 Slim elbette güzel bir gelişme ama beklenmedik bir olay değildi; zaten PS One zamanından beri küçültülmüş PS sistemleriyle karşılaşıyorduk.

playstation-4-pro-horizontal-product-shot-01-us-07sep16

Asıl bomba –ki o da sızan haberler yüzünden defuse edilmiş gibi oldu- PS Neo kod adıyla bildiğimiz daha güçlü bir PS4’ün açıklanmasıydı. PS4 Pro adıyla tanıtılan bu yeni PS4, PS5’e göz kırpan “yenilenmiş” ve “güçlendirilmiş” bir Sony konsolu. En önemli değişiklik grafik işlemci hızında ve Sony’den gelen açıklamaya göre PS4 Pro, PS4’ten neredeyse iki kat daha hızlı bir grafik işlemcisine sahip olacak. PS4 Pro’ların 1 TB’lık sabit disk ile birlikte geliyor olması da yer kıtlığı çeken oyuncular için güzel bir haber. (Bizce 2 TB standart olmalı.)

PS4 Pro, var olan tüm PS4 oyunlarını destekleyecek ve kendine has özel oyunları olmayacak. (En azından şimdilik ve umuyoruz ki böyle de gider.) Sahip olduğunuz PS4 oyunları, PS4 Pro’da daha yüksek kalitede grafiklerle buluşacak (Yamalarla.) ve birçok oyun 4K çözünürlüğü destekleyecek şekilde düzenlenecek. (Sony oyunları en başta olmak üzere.) 4K TV sahibi değilseniz bile görsellikte ve grafik performansında iyileştirmelere şahit olacaksınız. PS4 Pro’nun en büyük nimetlerinden bir tanesi de HDR desteği sunacak olması. Renkleri, kontrastı ve ışığı daha gerçekçi hale getiren HDR, bu teknolojiyi destekleyen oyunlarda gözle görülür bir fark yaratacak. Sahip olduğumuz PS4’ler de şu anda bir yamayla HDR destekler hale geldi ama HDR yamasıyla gelen herhangi bir oyun olmadığından, PS4 Pro’nun çıkışını beklememiz gerektiğini düşünüyoruz.

ps4_slim

PS4 Pro’nun tasarımıysa pek iç açıcı gelmedi bize ama zevkler ve renkler tartışılmaz elbette. Sony şu anki PS4’ün üzerine bir kat çıkarak, biraz daha yüksek bir PS4 tasarlamış durumda.
PS4 Pro ile birlikte yeni bir DualShock 4 gamepad’i, yeni bir PS Camera, PS4’ü dik konumda kullanmamızı sağlayan bir stant ve kablosuz Platinum kulaklıkların da satışa çıkacağı açıklandı. Yeni gamepad’de, dokunmatik alanın üst kısmında ufak bir renk barı bulunacak ve bu da hangi renkte yanmakta olduğumuzu bize gamepad’i çevirmeden gösterecek. Yeni PS Camera da yön değiştirmeye izin veren bir tasarıma sahip; böylece kamera azıcık yukarı baksın diye altına dergi, takoz iliştirmemiz gerekmeyecek.

10 Kasım’da piyasaya sürülecek olan PS4 Pro, özellikle oyunlarda performansı, daha iyi görsel kaliteyi ön plana koyan ve evinde de bir adet 4K TV’ye sahip olan arkadaşları sevindireceğe benziyor. Hali hazırda evimizde duran PS4’leri satıp satmayacağımızı ise zaman gösterecek…

1 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
  1. Anıl KARA 1 year ago | Cevapla
    Olur böyle vakalar türk erkeği yakalar :) sıkıntı yok :)

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr