Unravel’ın yeni oynanış videosu bir kez daha gönülleri fethetti!

EA’in geçtiğimiz ay E3 konferansında tanıttığı oyunlar arasından ön plana çıkanlardan biri kuşkusuz Unravel olmuştu.

Tamamen yeni bir oyun olan Unravel, şaşırtıcı derecede net olan grafikleri, yaratıcı hikayesi ve sadeliği ile dikkat çekiyordu. Fizik tabanlı bulmaca platformundaki oyunun ana karakteri kırmızı iplikten oluşan Yarny. Kahramanımız Yarny, Kuzey İskandinavya’da bir yolculuğa çıkıyor, yolculuk esnasında ise Yarny’nin ipliğini kullanarak karşımıza çıkan irili ufaklı engelleri aşıyorduk. Yol boyunca Yarny, bir aşk hikayesinin düğümlerini de teker teker açıyor ve bizi oyundaki her şeyi birbirine bağlayan özgün bir hikayeye ortak ediyordu.

Unravel bugünkü EA konferansında ilk kez canlı olarak oynandı ve gördük ki karşımızda anlaması ve oynaması çok da kolay olmayan, Limbo benzeri elementlere sahip bir oyun. Bazı yönlenrden Ori’yi de andırıyor.

Oyun 2016 yılında piyasaya çıkacak.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Beklenmedik bir masaüstü RPG deneyimi: WEARPG https://t.co/wKc8gFGiBN https://t.co/apxnvcZHAi
ViewSonic, iF Design ödüllü taşınabilir LED projeksiyon cihazını tanıttı https://t.co/Vz1nXA1DI7 https://t.co/s4HXtVWLu0

Flickr