Wheels of Aurelia, sürüş mü? Yarış mı yoksa sohbet oyunu mu?

Aslında üçü’de var. Hem araba sürüyorsunuz, hem yarışıyor hem de bir yandan sohbet ediyorsunuz. Hem de yan arabadakilerle, Cem Yılmazın pencere açma hareketi aklınıza gelsin. Steam’de Greenlight almış olan (dur dur hemen kapatma pencereyi) Wheels Of Aurelia İtalyada geçiyor ve bağımsız indie stüdyosu Santa Ragione tarafından geliştirildi.

Arabamızı kullanırken ışıklarda durup yanımızda yanaşan arabayla bir anda yarışa giriyoruz ve İtalya sokaklarında yarışmaya başlıyoruz. Efenim sahil yolu olsun, dar sokaklar olsun, geniş caddeler olsun, 1970 İtalyasını çok güzel yansıtmışlar. Grafikler tabii kide öyle inanılmaz mükemmel falan değil sonuçta indie dedik, bağımsız dedik. Ama yinede göze gayet hoş geliyor.

Yarıştık ve yarışıyoruz. Yarışmaya devam ederken ya da yarışmaya başlamadan önce ışıkta beklerken yandaki arabayla sohbet ediyoruz ve bir sonraki cümlemizde ne diyeceğimizi mouseın tekerleği ile karar veriyoruz. An geliyor hiçbir şey seçmiyor ve demiyoruz sohbet kendi kendine devam edip ilerliyor. Her şeyiyle bir indie oyunu olarak gayet güzele benziyor.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC
Gökdelen (Skyscraper) filmini herkesten önce izlemek ister misiniz? https://t.co/O2ynWPAA6l https://t.co/gZ3wDqGgqk

Flickr