Woolfe’nin isim hakkını Rebellion devraldı!

Oldukça potansiyelli bir yapım olan Woolfe’un yapımcısı bilindiği gibi iflas etmişti.

Başarıyla sonuçlanan Kickstarter projesinin ardından bütçeyi arttırmadan oyunu 2D’den 3D’ye çevirme kararı alan GRIN maalesef oyunun satışları beklentileri karşılamayınca finansal açıdan içinden çıkılmaz bir noktaya gelmiş ve iflasını açıklamıştı. Kickstarter’da destek veren oyunculara da destekleri karşılığında verilen sözler maalesef tutulamamıştı.

Bu durumun sebebini açıklayan uzun bir blog postu atan firma, bütçeyi arttırmadan oyunun derinliğini arttırmayı denediklerini ve istedikleri şeylerin öyle imkansız şeyler de olmadığını, ancak bunların yaratım, üretim ve sorunlarını çözme konusundaki sorunların ve özellikle de oyunun 2D’den 3D’ye geçirilmesinin yarattığı maliyetlerin yüksekliğinin projeyi finansal açıdan zor durumda bıraktığını, satış rakamlarının düşüklüğünün de kendilerini bu yola ittiğini belirtmişti hatırlayacağınız üzere.

Woolfe’un tarihe karışmasına üzülürken keyifli bir haber aldık. Sniper Elite serisi ve Zombie Army Trilogy ile tanıdığımız Rebellion oyunun isim haklarını satın aldı ve önümüzdeki yıllarda bu seriden yeni oyunlar görmemiz oldukça olası gözüküyor.

Şu devralınma hikayesi de oldukça “indie” aynı zamanda. Rebellion’dan iki kişilik bir ekip Belçika’ya geçerek oyunun kaynak kodlarının yer aldığı harddiski ve firmanın kickstarter’a destek verenlere göndereceğine söz verdiği ancak kimi damga beklediği için, kimi de firmanın kargoya verecek parası kalmadığı için gönderemediği hediyeleri teslim alıp, kapalı kasalı bir kamyonete yükleyerek İngiltere’ye geri dönmüşler. 🙂

Güzel haberler bunlar, Rebellion’da takdir ettiğimiz bir firmadır, yolları açık olsun.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr