Xbox One uyumlu Xbox 360 oyunlarının listesi açıklandı

Dün geceki Xbox konferansının en fazla ses getiren yeniliklerinden biriydi Xbox One’ın geriye uyumluluk kazanacak olması, peki bu durumdan hangi oyunlar, hangi şartlarda etkilenecek.

Akla gelen ilk soru ile başlayalım, elbette henüz tüm Xbox 360 oyunları Xbox One uyumluluğu kazanmış değil. Diğer nokta, bu uyumluluk kutulu oyunları değil sadece Xbox Live üzerinden edinilen oyunları kapsayacak. DVD formatındaki eski Xbox 360 oyunlarının direkt olarak yukarı uyumluluğu yok, ancak bu oyunların (elbette tamamı değil) disklerini Xbox One’a taktığınızda bu oyunu Xbox Live’dan indirebilmenizi sağlayan bir prosedürü tetikleyecek.

Bir diğer nokta, geriye uyumluluk henüz tüm Xbox kullanıcılarına sunulan bir özellik değil, bunun için Xbox Preview sistemine kayıt olmanız gerekiyor.

Xbox One uyumlu oyunlar
A Kingdom for Keflings
A World of Keflings
Alien Hominid HD
Banjo-Kazooie
Banjo-Tooie
BattleBlock Theater
Defense Grid
Geometry Wars Evolved
Hexic HD
Jetpac Refuelled
Kameo
Mass Effect
N+
Perfect Dark
Perfect Dark Zero
Small Arms
Super Meat Boy
Toy Soldiers
Toy Soldiers: Cold War
Viva Piñata
Viva Piñata: TIP
Zuma

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB
Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC

Flickr