ZX Spectrum geri dönüyor!

ZX Spectrum Vega’nın ardından efsanevi oyun konsolu bir kez daha geri dönüyor, bu defa el konsolu olarak!

Sinclair ZX Spectrum, 80’ler nesli dahil ülkemizde çok kişinin deneyebilme, yemini suyunu verebilme şansına sahip olduğu bir cihaz değil bilindiği gibi. Çalışır halde olanların sayısı ise bundan da az.

Bu durum belki ülkemizde olmasa da dünya genelinde biraz değişir gibi olmuş zira başarılı bir Kickstarter kampanyasının ardından yaz aylarında satışa sunulan ZX Spectrum Vega oldukça ilgi görmüştü.

İçinde 1000 adet ZX Spectrum oyunu ile gelen bu konsol, 100 pound fiyat etiketi ile satışa sunulmuş ve tasarım olarak tamamen aynısı olmasa da ZX Spectrum’un ana hatlarını korumayı başarmıştı.

ZX Spectrum bir kez daha geri dönüyor, üstelik bu defa çok daha iddialı.

Cep telefonlarının rekabetine dayanamayıp piyasadan silinme korkusu taşıyan el konsollarına inat, IndieGoGo üzerinden 100.000 pound hedefli bir topluluk fonlama kampanyası başlatan Retro Computers, ilk üç gün içinde hedefi ikiye katlamayı başardı. Bu haber hazırlandığı sırada kampanyanın bitmesine bir ay gibi bir süre vardı ve 210.000 pound toplanmış durumdaydı ki yeterince etkileyici.

1000 adet oyunla beraber gelmesi beklenen ZX Spectrum Vega Plus, ön yüzünde bir LCD ekrana sahip ki ZX Spectrum oyunlarının grafik yapısını düşünürseniz bu ekran fazlasıyla yeterli. Eğer isterseniz cihazı televizyona da bağlayabileceksiniz bu arada.

100.000 pound hedefli kampanya, basitçe ilk üretilecek 2500 adet ZX Spectrum Vega+ için finansman sağlamayı hedefliyordu ki bir ay sonunda bu rakamın defalarca katlanmış olması olası.

phpwkb1w8

jrtyi5w6tal5ghahdkdo

pubatswarr6dpqlh1z2n

1 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
  1. Mockingbird 1 year ago | Cevapla
    Nostalji amaçlı satılır sadece , oyuncuların pek ilgisini çekmez diye düşünüyorum :/

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr