Harvest Moon’un yapımcısından yeni oyun!

Harvest Moon’u oynamadıysanız bile duymayanınız yoktur diye tahmin ediyorum. JRPG grafiklerini alıp bir çiftçilik ve yaşan simülasyonuna entegre eden oyun, 90’lı yılların ortasında özellikle uzak doğu ülkelerinde müthiş popüler olmuş, insanları zıvanadan çıkartmıştı.

Batı dünyası Harvest Moon’a biraz daha mesafeli kalsa da (SNES zamanlarında sosyal medya olmadığından mütevellit!) geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan ve bir çılgınlığa dönüşen Stardew Valley aslında fena halde bu oyundan esinlenmişti ve müthiş satış rakamlarına ulaşıp Youtuber’ların favorileri arasına girdi.

Gözüken o ki Harvest Moon’un yaratıcısı Yasuhiro Wada’nın halen söyleyecek sözü var. Kendisini kübik şekilli ve yeryüzü şekilleriyle fauna’yı istediği gibi manipüle ettiği bir gezegende bulan bir çocuğu canlandıracağımız Birthdays the Beginning, Mart ayı içinde PS4 ve Steam üzerinden satışa sunulacak.

NIS America tarafından dağıtılacak olan Birthdays the Beginning’i konsol oyuncuları ister PSN üzerinden ister kutulu olarak edinebilecekken, PC oyuncularının tek seçeneği dijital download olacak gibi gözüküyor.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr