İşte Football Manager 2017’nin wonderkid’leri!

Football Manager denilince akla gelen ilk konulardan birisi elbette oyunda yer alan ve kuracağınız takımın on senesini emanet edeceğiniz genç yıldızlar.

Championship Manager / Football Manager serilerinde adı duyulan “Wonderkid” tabirinin ilk olarak hangi oyuncu ile başladığı konusunda çeşitli görüşler mevcut. Wonderkid dediysek gerçek hayatta adı sanı duyulmamış olan Tonton Zola Mokouko’ları, Sergey Nikiforenko’ları, Maxim Tsigalko’ları değerlendirme dışında bırakarak konuşuyoruz. Konumuz, ilk kez bu oyunlarda adını duyuran ve daha sonra da gerçek hayatta futbol sahalarını yangın yerine çeviren oyuncular.

Pek çok kişi gerçek hayattan önce CM/FM serisinde meşhur olan ilk oyuncu olarak Carlos Tevez’i hatırlayacaktır ama aslında benim hatırladığım ilk “wonderkid”, vaktiyle oyunda tozu dumana katan ve ardından buna Valencia formasıyla devam eden Pablo Aimar’dır mesela.

Football Manager 2017’de en fazla beklediğimiz konulardan birisi de bu elbette, oyun şu an beta aşamasında ve elbette oyuncuların dataları üzerinde değişiklikler olacaktır ancak çıktığında aşağıdaki tabloyu veya çok yakınını karşınızda görmeniz mümkün.

Kalemi defteri alın ve şimdiden kadro planlaması yapmaya başlayın bakalım!

fm17wonderkids

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Xbox One X Project Scorpio Edition'ın kutusunu açtık! https://t.co/hnzNtUjkpD
Battlerite’dan bir başarı daha. https://t.co/caYwmB74LK https://t.co/el24JZFfAp

Flickr