KONAMI Pes geleneğini bozma niyetinde

Bildiğimiz gibi Pro Evolution Soccer, 2013’den sonraki serilerinde tam bir fiyasko yaşatmıştı. Son oyunu Pes 2016 ile bir umut ışığı yakan KONAMI, Pes 2017’de bir takım değişiklikler yapacak ve özellikler ekleyecek gibi görünüyor.

Öncelikle PC sürümünün çok iyi olmadığını ve KONAMI’nin artık konsollara önem verdiğini belirtmek isteriz. Bu yüznden grafik açısından yapılacak değişiklikler oyuncuların yüzünü güldürebilir.

Oyunun özelliklerine bakarsak oyun gidişatının yavaşladığını, kornerlerde ve çizgilerde hafif değişiklikler olduğunu, gol atmanın daha zorlaştığını ve yapay zekanın geliştiğini görebiliriz.

jpg (1)
Bunun dışında, oyuncu kontrolünün hala arcade olması, topta yaşanan sıkıntılar da mevcut ancak demo sürümünde Atlético Madrid ve Arsenal’ın lisanslı olması, sonunda KONAMI’nin lisans konusunda bazı adımlar attığını göstermekte.
jpg (2)
Haftalık kadro değişimlerini yapan KONAMI, oyunlarını Fifa’dan 1-2 hafta önce çıkardığı için değişikler hakkında konuşmak biraz erken, lisans ve oynanış hakkında beklenti ise büyük.

1 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
  1. doan 1 year ago | Cevapla
    abi şu lisans problemini cözsünler artık ya....

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Xbox One X, Dünya ile aynı anda Türkiye’de! https://t.co/rIxpcQK05D https://t.co/YEVXq5qO9l
Eski günlerden kalma yapısı ve ilginç konsepti ile dikkat çeken bir yapım olan Press X to Not Die'ı inceledik.… https://t.co/KtniBKC7vh

Flickr