Mafia 3 ilk günden PC oyuncularının hışmına uğradı!

Mafia serisinin yeni oyunu, ilk duyurulduğu andan itibaren “Mafia oyunu gibi gözükmüyor” eleştirileri ile karşılaşmaktaydı bilindiği gibi, şimdi buna Hangar 13’ün teknik seçimleri ve can sıkıcı bug’lar da eklenmiş durumda.

Oyunun inceleme sürümleri Avrupa genelinde olduğu gibi ülkemizde de henüz basına dağıtılmış değil ve bu konuda da türlü teoriler üretmek mümkün. Diğer taraftan oyunun Steam versiyonu kullanıcıların hışmına uğramış durumda ve bunun da sebepleri var.

Oyun şimdiye kadar Steam üzerinde 2120 inceleme yazısından %51’lik bir pozitif yorum alabildi ve bu oran da Mafia 3 gibi uzun süredir beklenen, pahalı ve isim yapmış bir proje için felaket ile eşdeğer. Oyuncuların mutsuzluğunun en önemli sebebi ise oyuna 30fps sınırı koyulmuş olması ki bu PC oyuncularının kabul edebileceği bir şey değil.

Bunun dışında oyunun sık sık çöktüğü, bolca grafik hataları ile karşılaşıldığı ve oyunun grafiklerinin de fragman ve ekran görüntülerinde olduğu kadar iyi gözükmediği de kullanıcıların diğer şikayetleri arasında.

Hangar 13, PC oyuncularının duyarlı olduğu konuların farkında olduklarını ve 30fps sınırının kaldırılması da dahil olmak üzere bir dizi düzeltme üzerinde çalıştıklarını belirtmiş. Ancak tüm bunlar için bir tarih aralığı verilmiş değil.

1 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
  1. Atalay 4 years ago | Cevapla
    Piyasanın en çok satan oyunları gibi bi oyun yapalım demişler, GTA yı alıp üstüne Hitman eklemişler. Eski güzel günlerden geriye birşey kalmamış. Grafikleride galiba Saints row'dan almışlar...

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.