Angry Birds’ün geliştiricisi Rovio 260 kişiyi işten çıkarttı!

Angry Birds oyunlarıyla kendisini duyuran Rovio bir kez daha toplu bir işten çıkartma haberine konu oldu.

Yılbaşından hemen önce 110 çalışanı işten çıkartan firma, bu kez de 260 çalışanı ile yollarını ayırma yolunu seçti. Böylece işten çıkartılan 370 kişi ile beraber Rovio’nun toplam mevcudunun %38’i son 10 ay içerisinde işten çıkartılmış oldu.

Bugüne kadar 3 milyar kez indirilen ve toplamda ara oyunlar ile beraber 15 oyuna ulaşan Angry Birds serisi geçtiğimiz günlerde ikinci oyunu piyasaya çıkartmış, fena da tepkiler almamıştı. Bundan önce ise oyun tarihinin en düşük indirme rakamlarına kadar gerilemiş ve mobil oyuncular tarafından adeta terk edilme noktasına gelmişti. Angry Birds 2 ile Star Wars ve Transformers gibi temalı & lisanslı yan oyunlardan özüne dönen firma 2014’te gelirlerinin %43 azaldığını beyan etmişti.

Firma 2016 yılında Angry Birds temalı animasyon filmi ve Angry Birds Lego için dünya çapında bir tanıtım atağı gerçekleştirmeyi planlıyor ve alınan bu kararların uzun vadeli stratejik değerlendirmeler sonucunda verildiğini belirtiyor.

1 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
  1. Monaco Doom 1 year ago | Cevapla
    Biraz angry birdsun pesini birakip retrya bad piggiese falan agirlik verseler cok daha iyi olur.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

AMD’nin RX Vega ekran kartları satışa sunuldu! https://t.co/fKgY3iFa7c https://t.co/vWllrd3lI4
Yeni BattleTech'in yapımcısı işleri aceleye getirmeme kararı aldı... https://t.co/ZmfrgTChax https://t.co/BC8rKL4Sk7

Flickr