Nintendo kavisli Joy-Con’ların patentini aldı

Biz Switch Lite’ı beklerken Nintendo da kavisli Joy-Con’un patantlerini almış gibi gözüküyor.

Oyun sektörünün günümüzdeki yerine ulaşmasında eşsiz katkıları olan, ilk olarak 1966 yılında “Ultra Hand” isminde bir oyuncak üreten Nintendo, ürettiği ürünün çok tutmasıyla beraber oyuncak sektörüne giriş yapmıştı hatırlanacağı üzere. Bandai ve Tomy adındaki büyük oyuncak şirketlerinin arkasında kalıp bu sektörden geri çekilmek zorunda kaldı ki bu bizim kazancımız oldu, bu çok net.

Nintendo şimdi ise Nintedo Switch modeline kavisli Joy-Con çıkarmak için patent aldı fakat uygulamaya geçip geçmeyeceğine, ne zaman piyasaya sürüleceğine dair net bir bilgi henüz yok. Kavisli Joy-Con oynanış adına etkide bulunmasa da kağıt üzerinde daha ergonomik bir yapıya sahip olacak. Bu konu hakkında görüşlerinizi ve yorumlarınızı sunmanız için Reddit linkini ve kavisli Joy-Con’ların patentinin fotoğrafını buraya bırakalım.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Yerli yapım Curse of Anabelle oyunseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. https://t.co/tZgSc9sfgk https://t.co/vbg8WfI4zu
Overwatch’ta Yeni Görev, Yepyeni Ödüller! https://t.co/1XRkloAaTW https://t.co/19dr6MGx3X

Flickr