No Man’s Sky’ın ertelenme haberine ölüm tehditleri

Eğer internet ve oyun dünyasını az çok biliyorsanız zaten bu habere pek şaşırmamışsınızdır. Açıkçası bazı oyunların “fanatikleri” oyuna olan sevgilerini abartıp, oyunun geliştiricilerini ve ailelerini öldürme tehditlerinde bulunmaktalar.

Geçtiğimiz yıllarda da Call of Duty geliştiriclerine ve Gabe Newell’a ağır tehditler yollayan fanatikler, yapımcısı Hello Games uzun süredir beklenen oyunları No Man’s Sky’ın çıkış tarihini 21 Haziran’dan Ağustos’a ertelediğinde de aynı tehditleri savurdular.

Kotaku’dan Jason Schreler, “Geçtiğimiz Çarşamba, No Man’s Sky’ın geç çıkacağı haberini yapmamın ardından, oyun kültürünün bir klasiği olarak bolca sinirli mesajlar, öfke kusan tweetler aldım. Tabii sadece ben değil, oyunun direktörü Sean Murray’da attığı tweetde aynı şekilde tehditler aldığını söyledi.” diye bir açıklama yaptı.

Geliştiricler hesaplarından iyi olduklarını ve bir sorun bulunmadığını ancak hayranlarının bir sorundan dolayı bu denli agresif davranmalarına üzüldüklerini belirttiler. Tehditler savuran bilinçsiz kullanıcılar, bazı redditorler, bloggerlar ve geliştiricler tarafından da şikayet edildiler.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr