Nvidia GTX 1060 duyuruldu!

Geçtiğimiz aylarda açıklandıktan sonra ekran kartı upgrade’i konusundaki planlarımızı çöpe atmamıza neden olan GTX 1080 ve GTX 1070’in ardından, serinin ekonomik modeli GTX 1060 da duyuruldu ve 19 Temmuz’da piyasada olacak.

GTX 1060 belki GTX 960’ın yerini almak üzere geliştiriliyor ancak Nvidia’dan gelen bilgiler kartın GTX 980 ile denk performans sunacağı yönünde. PCB’nin biraz daha kompakt yapısı sebebiyle kartın üzerindeki soğutucu da elden geçirilmiş.

Ürün 8-pin güç bağlantısına ihtiyaç duyan diğer kartlardan farklı olarak 6-pin’lik bir güç bağlantısı gerektiriyor ve güç tüketimi de sadece 120W seviyesinde ki bu GTX 960 ile aynı, GTX 980’den ise %33 daha düşük bir değer.

table

6GB GDDR5 ve 192-bit bellek arabirimi ile gelecek olan ürün 1.7Ghz hızında yeni nesil GP106 işlemcisine sahip.

Ürünün fiyatının ise AMD’nin R9 480 modelinden 50 dolar kadar fazla olması bekleniyor. Buna göre GTX 1060’ın yurtdışı satış fiyatı 250 dolar ki Nvidia’da AMD’yi fiyatla değil, performans ile yenmeyi hedeflediklerini açıklamış durumda.

Nvidia-Geforce-GTX-1060-Featured

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

E3 mesaisi başlıyor, ilk olarak sahnede EA PLAY var. Bu ay LEVEL Dergisi'nin kapağını süsleyen Star Wars Jedi: Fal… https://t.co/xlqSaYLEnq
RT @G2Bolukbasi: Adımı şurada görmenin bana verdiği heyecan anlatılamaz bile... Formula 1’in resmi sitesinde benim hakkımda bir haber olmas…

Flickr