Duelyst kapalı betası yakında!

Kickstarter özellikle oyun sektörü için oldukça yararlı bir olgu haline geldi. Güzel fikirleri olan yapımcı ekipler yeterli ödenek bulamadığı için oyunculara sundukları projelerini, eğer oyuncuların dikkatini çekebilirlerse onlar sayesinde fonlamayı başarıyorlar. Böylece büyük yayıncı firmaların boyunduruğu altına girmeden kendi fikirlerini oyuna işleyebiliyorlar.

Son zamanlarda adını duyurmayı başarmış olan Duelyst de Kickstarter sayesinde gerekli oyun maliyetini karşıladı. Oyunculardan 68 bin dolar isteyen yapımcılar bu miktarı fazlasıyla alarak 137 bin doların üzerinde bir destek gördüler. Hemen çalışmalara başlayan yapımcı ekip Counterplay Games oyunun yalnızca geliştirici ekibin katıldığı alfa testlerine başladı bile. Duelyst’in kapalı betası için ise henüz net bir tarih verilmemiş olsa da Counterplay Games kapalı betanın yakında başlayacağını açıkladı.

Peki Duelyst nasıl bir oyun olacak? Biraz da bundan bahsedelim. İki boyutlu yapısıyla dikkat çeken yapımın görselliği son derece canlı olacak. Sanatsal çizimlere sahip olacağını gördüğümüz yapımın en büyük kozu da takım tabanlı bir strateji oyununun iki boyutta bu denli görselliği yakalaması olacak. Oyunun yapımcı ekibinde Diablo III ve Rogue Legacy gibi oyunlarda çalışmış isimlerin yer alması da dikkat çekiyor. Oyun çıktığında 100 den fazla askeri ünite, altı farklı fraksiyon ve 1v1 yapılan hızlı maçları oyunculara sunacak. Eğer bir davetiyeye sahipseniz siz de oyunun internet sitesi üzerinden betaya katılmak için kayıt olabilirsiniz.

duelyst_021214_01

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Knight Online’ın yayımcılarından yeni bir mobil oyun. https://t.co/tGlPQ4xhAo https://t.co/PquI8wRJk6
Lineage 2:Revolution’da 100 oyuncu aynı savaşta! https://t.co/IBVJTzFYU5 https://t.co/hB3i9q31mm

Flickr