div class="empower-ad" data-empower-zone="157462">

ESL Dota 2 Ligi birinci hafta değerlendirmesi…

- Advertisement -

ESL Dota 2 liginin ilk haftası sonlandı. Aşağıda ilk haftanın detaylı özetini ve değerlendirmesini bulabilirsiniz. İyi okumalar. 🙂

19 Mart 2016 : Birinci Gün

Massive Makers vs Team Reaction
Günün ilk maçı C Grubu takımları Massive Makers ve Team Reaction arasında oynandı. MM Kaptanı Furi Ench, Io, Tiny, Beast Master ve Broodmother seçerken, Team Reaction Kaptanı Wasp’ın tercihi Tusk, Ursa, Void, QOP ve Dazzle oldu.

Turnuvanın ilk ROSH açılışı bu maç Reaction’dan geldi, Aegis’i ilk dakika da QOP alırken mid’deki lvl üstünlüğü yakaladı fakat Aegis’i kullanma imkanı olmadı. Mitra’nın Broodmother’ı istikrarlı bir biçimde offlane’den push yaparken, Team Reaction takımca haritayı domine ediyordu fakat Broodmother’a çare alınamadı. Maç boyunca skor avantajı Team Reaction’da olmasına rağmen üst lane’den gelen rat dota’yı durduramayan ekip, 45. dakikadan sonra base’e kapanıp defansa geçti. Dakika 46’da gelen Massive Makers takımının 4 oyuncusunu high ground’da durdurduklarında skor 17 – 38 Reaction lehineydi. Ursa ve Tusk’ın belki de rakip jungle’da yakalanması oyunun 48.50’de bitmesine sebep oldu.

Yobi-akreb Ursa ile 20 / 3 / 3 oynayarak Team Reaction’ın yıldızı olurken, Massive Makers’ın soğukkanlı Broodmother’ı Mitra 8 / 3 / 3’lük oyunuyla galibiyette büyük pay sahibiydi.

ANT Dota vs Dövmeye Geldik
B Grubunun iddialı iki ekibi arasında 35 dakikalık mücadelede son dakikaya kadar galip belli olmadı. Her iki takımın bir lane’de dk 34.’ten sonra t3 ve barakalarını kaybettiği oyunda late game avantajı Lone Druid, Spectre ve Doom picklemiş olan ANT Esports ekibindeydi.
ANT Kaptanı Mikasa’nın pickleri: Lone Druid, Witch Doctor, Puck, Spectre ve 4 numara sup Doom oldu. Dövmeye Geldik ekibinin Kaptanı Kortik ise Void offlane, Venge, Shadow Shaman, Lina ve Gyro ile cevap verdi.

Peş peşe gelen team fightlarda sürekli oyunun dengesi değişirken, Mikasa’nın Doom’u oyunun kaderini tayin ediyordu her gank girişimiyle. Dakika 24’te ise DG’den smoke girişimi olumlu sonuç verirken Spectre’yi kesmeyi başaran ekip ardından Puck ve Doom’u da yakalayıp yok etmeleriyle skor dengeleniyor: 19 – 18. Oyun belki de dakika 31’de ANT’ın midden high grounda çıkarak Dövmeye Geldik ekibini fight’a zorlamasıyla kırılma yaşadı. 4’e 1’lik bir değişimle fightı alan ANT, aynı zamanda Lina’nın Aegis’ini düşürüp T3’ü aldı. 35 dakikanın sonunda Ancient’ı yıkılan ekip Dövmeye Geldik olurken, ANT Dota ilk maçında galibiyete ulaştı.

- Advertisement -

Dark Passage Dota vs No Shit Sherlock
B Grubunun diğer maçında ise Wildcard ile lige katılan Dark Passage ekibi, elemelerden yükselen No Shit Sherlock ile günün son maçında karşı karşıya geldi. DP Kaptanı mamakclub ekibi için Invoker, Vengeful, Gyro, DarkSeer, Night Stalker picklerken, No Shit Sherlock Kaptanı guch: Void, Distruptor, Zeus, Spectre ve Witch Doctor tercih etti.
PosingAsMe’den günün ilk Invoker’ını izlediğimiz maçta DP tüm oyunu kendi temposunda götürmeye yönelik sakin bir oyun sergilerken, No Shit Sherlock’un Void’i offlane’de Venge ve Night Stalker tarafından zone’a uğrarken level alamayarak sıkıntı yaşadı. Pozisyona girmekte sıkıntı yaşayan NSS ekibi 25. dakikadan sonra gg verdi.

Bu maçta 9 / 0 / 6 Invoker oynayan PosingAsMe ve 8/2/6 Gyro oynayan L4W göze çarptı.

SoA Esports – Subjective Gaming maçında gerçekleşen kural ihlali sonucunda SoA Esports hükmen kazanan taraf oldu.
23 farklı heronun oynadığı ve 21 farklı heronun banlandığı ilk gün genele baktığımızda en çok picklenen herolar Void, Venge, Gyro ve Spectre olurken, ban listesinin ilk sırasını OD ve Oracle paylaştı. Ardından Invoker, Natures P. ve Enchantress geldi.

20 Mart 2016: İkinci Gün
BPI Gaming vs Crew Esports

D Grubu takımları BPI Gaming ile Crew Esports günün ilk mücadelesinde karşı karşıya geldi.

Kaptan MoonBloody BPI ekibi için Venge, Phoenix, Clinks, Enigma ve Templar A. picklerken, rakip Crew Esports kaptanı SSTYLE Witch Doctor, Slark, Gyro, Slardar ve QOP tercih etti.
Maça hızlı bir smoke ile başlayan Crew Esports takımı, rakip jungle’da yakaladığı Vengeful’u keserek firstblood aldı. Offlane’de Phoenix karşısında bir tek Gyro varken, Crew offlane’i ise slark, doctor ve slardar ile trilane’di. Karşılarında Clinks ve Vengeful ikilisi vardı, Enigma jungle.

6. dakikada gelen rotasyon ile 4 kişilik BPI ekibi safe lane’de 2 kill çıkartmayı başardı. Oyunun genelinde T1’leri bırakıp kule fight’ı yapmayan Crew Esports ekibi dakika 15’de Slardar’ın invis rune avantajını kullanarak başlattığ fight’tan avantajlı ayrılmayı başardı.

Toplam 29 dakika süren karşılaşmada kazanan taraf BPI Gaming oldu. Maçın göze çarpan oyuncuları arasında Phoenix oynayan DeathRain ve SSTYLE’ın Slark’ı vardı.

5 ÇAPA vs MDNK

A Grubunda yer alan 5 Çapa ekibi ile MDNK karşılaşmasında maç boyunca ağırlık MDNK ekibindeydi.

Earth Spirit, Tidehunter, Puck, Vengeful ve Phantom Lancer pickleyen MDNK kaptanı lx karşısında 5ÇAPA kaptanı FatalEnding’in Witch Doctor, Clinkz, Beastmaster, Doom ve QOP pickleri vardı.
Tide’ın dakika 3’te offlane’i terketmesi sonucu Clinkz’in freefarm keyfi yaşamasına rağmen team fightlarda istediği sonucu alamayan 5 ÇAPA oyunu çevirmek için çabaladı. MDNK’nın daha iyi koordine olup team fightları kazanan taraf olduğunu izlediğimiz 27 dakika sonunda galip MDNK oldu.

Zone Esport vs Oyun Hizmetleri
Günün merakla beklenen karşılaşması A Grubu’nun iki iddialı ekibi arasında oynandı. Wildcard ile Lige katılan Zone ekibi ile elemelerden yükselen Oyun Hizmetleri ilk kez karşı karşıya geldi.
Zone Kaptanı Wolrance, Lone Druid, Lion, Slark, Shadow Deamon ve Windranger pickledi.

Karşısında Oyun Hizmetleri ekibinin Kaptanı NRS Beastmaster, Vengeful, Death Prophet, Oracle ve Weaver tercihinde bulundu. Ligde ilk kez izlediğimiz Shadow Deamon, Windranger, Oracle ve Weaver pickleri aynı zamanda maça damgasını vuran herolardı.

Oracle oyun başında içinde bottle bulunan kuryeyi kesmesine rağmen mid lane’de kıyasıya mücadele eden TIRSINULAN’ın Windranger’ı karşısında Death Prophet oynayan talse ilk başlarda epey zorlandı. Fakat Oyun Hizmetleri ekibi fight üretebilen ve killeri alan taraf oldu. Tam dakika 21’de Team Wipe olup Zone’un oyuna ortak olduğunu düşündüğümüzde, belki de Zone Esport ekibinden kritik bir karar geldi: Dakika 25’de ROSH Fight’a girdiğini gördüğümüz Oyun Hizmetleri ekibi, hızlıca Rosh pit’ten çıkınca Zone ekibi Rosh’u almak için girdi. Fakat Oyun Hizmetleri Aegis’i bırakmaya niyetli değildi, hızlıca gerçekleşen team fight’ta hem Aegis’i Rocco’nun Weaver’ına kazandırdılar hem de 3-1’lik kill avantajı sağladılar. Ardından mid lane’den pushlayarak T3’ü alan ekip 33. dakikanın sonunda galibiyete ulaştı.

12 / 1 / 7 Weaver oynayan Rocco maçın en iyi oynayan oyuncularından biriydi.

HWA Gaming vs YOLO / SAW Dota2
C Grubunun son maçı ise Wildcard ile lige katılan HWA Gaming ile elemelerden yükselen YOLO, yeni adıyla SAW Dota2 ekibinin arasında oynandı.

HWA Gaming kaptanı mdL Io, Tiny, Lion, Clinkz ve Broodmother tercih ederken, SAW kaptanı SexWithDarkness Distruptor, Void, Zeus, Doom ve Nature’s Prophet pickledi.

Uzun bir aradan sonra Doom’u safelane’de carry olarak izlediğimiz maçta kontrol, tecrübeli ekip HWA’nın elindeydi. Broodmother Doom eşleşmesinde de Doom zorlandı. Özellikle Io Tiny ikilisinin
haritada üstünlük sağlayıp relocate ile pozisyon üretmesine direnemeyen SAW ekibi 26. dakika da gg verdi.

Neqroman Tiny ile 12 / 1 / 12 oynarken, mdL Io ile 1 / 4 / 18’lik performans sergileyerek maça damga vuruyor.

Bu haftanın geneline baktığımızda en çok picklenen herolar: Vengeful, Void, Witch Doctor, Beastmaster ve Doom olurken, en fazla banlanan herolar: OD, Invoker, Death Prophet ve Zeus oldular.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Önerilen Haberler