Firefall’un yapımcısı Red 5’da işten çıkarmalar yaşanıyor!

Sevilen açık dünya aksiyon MMO’su Firefall’un yapımcı şirketi Red 5’da son çıkan haberlere göre anlaşılan o ki işler pek de iyi gitmiyor. Oyunun Çn’de piyasaya çıkışından bbu yana daha birkaç gün geçmişken firmadan 40 çalışanın işine son verildiği haberi yankı uyandırdı. Anonim olarak kendini tanıtan eski bir Red 5 çalışanına göre bu sıkıntıların en büyük nedeni kurumsal olarak kötü yönetim sergilenmesinden kaynaklanıyor.

İddialara göre Firma’da çalışanların %20-25’i işinden edildi. Dikkat çekici olan nokta bu işten çıkarmaların çalışanların Firefall’u yeniden yapılandırmak istemesinden kaynaklanıyor. Anonim kaynağın belirttiğine göre çalışanlar oyuu baştan sona yeniden yapılandırmak istiyordu. Bu iddialara Red 5’ın ne cevap vereceğini merakla bekliyoruz.

FIREFALL_LOGO_FULL

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Beklenmedik bir masaüstü RPG deneyimi: WEARPG https://t.co/wKc8gFGiBN https://t.co/apxnvcZHAi
ViewSonic, iF Design ödüllü taşınabilir LED projeksiyon cihazını tanıttı https://t.co/Vz1nXA1DI7 https://t.co/s4HXtVWLu0

Flickr