İzmir’de yaşayıp E-sporlara, özellikle de Counter-Strike: Global Offensive’e merak duyan oyuncular için keyifli bir etkinlik haberimiz var.

İzmir’in gerek puan sıralaması, gerek geçmişi açısından seçkin 5 lisesi (İzmir Kız Lisesi, Bornova Anadolu Lisesi, 60. Yıl Anadolu Lisesi, Karşıyaka Anadolu Lisesi, Konak Anadolu Lisesi) ile birlikte Şubat ayının 27-28’inde Enter Net (OGC) İnternet Kafe’de gerçekleşecek turnuvaya, 30 takım / 150 oyuncu katılacak ve turnuvanın sponsoru da Göktürkler Gaming olacak.

TURNUVA ÖNEMLİ 3Ekip eden Counter- Strike Global Offensive’i seçtikleri sorusuna; her ne kadar yaşları genç olsa da çocukluklarının Counter-Strike dünyasına geçmesi ve CS:GO’nun günümüzün en popüler e-spor platformlarından biri olmasını göstermişler. Bu proje altında köklü liseler bulunduğu için diğer birlikte yapılan projelerim gibi bunu da lise öğrencileri arasında gelenekselleştirmek ve e-sporun Türkiye’de gelişimine katkıda bulunmak istediklerini belirtiyorlar.

Turnuvanın toplam para ödülü 800 TL. Bu rakam birinciye 500, ikinciye 200, üçüncüye ise 100 TL olarak paylaştırılacak.

2324

Basın bülteninden derlenmiştir.

5 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
 1. İsimsiz Okur 5 years ago | Cevapla
  Abi biz 5 silver ız çıkarıcaklar karşımıza 5 global e-spor takımını sonda 16-0 easy win...
 2. BozMartı 5 years ago | Cevapla
  eski 60.yıl mezunuyum SMFC Rankındayım 60.yıl takımı isterse bu yorumun altına iletişimlerini atabilir onlara bikaç numara gösterebilirim
 3. CS 5 years ago | Cevapla
  İnternet kafe seçimleri düzgün yapılsaydı güzel bir turnuva olabilirdi.
 4. Nice PC 5 years ago | Cevapla
  İnternet kafedeki ekipman çok kötüydü.Bilgisayarlar düiükte maksimum 45 fps alınıyor.Kulaklıklarsa sadece bombanın kurulup kurulmadığını anlamınızı sağlıyor.İyi bir turnuva için düzgün bir internet kafe seçmelisiniz.Maç esnasında 4 kere bağlantım koptu ve maç sadece 1 kere duraklatılıp takımın 4v5 oynamasına sebep oldu.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.