Overwatch konsollara da mı çıkıyor?

27 Ekim tarihinde beta aşamasının ilk fazını başlatan Blizzard belki de oyunu konsollar için hazırlıyor olabilir.

Blizzard bilindiği gibi daha önce oyunun sadece PC için çıkacağını duyurmuş ve bu konuda da başka bir açıklama gelmemişti. Diğer taraftan beta başladığından beri oyuncuların dikkatini çekip, pimpiriklendiren birkaç detay mevcut.

İlk olarak oyunun konsollara uygun olarak tasarlanmış, basit ve işlevsel arabirimini ele alalım. Tüm karakterler kolay ulaşılabilir ve sınırlı sayıda yeteneğe sahip ve bu gamepad üzerinden oyuna erişimi gayet kolaylaştırabilecek bir tercih. Ayrıca oyunun ilk andan itibaren PC’lerde gamepad desteğine sahip olması da dikkat çeken bir diğer konu.

Ancak şimdiye kadarki en büyük işaretlerden biri Blizzard’ın Overwatch için hazırladığı Avrupa merkezli sitede “ağzından kaçırdığı” detay oldu.

Overwatch is Blizzard’s team-shooter for PC and consoles.

Ayrıca oyunun kaynak kodlarındaki iki satır da Overpwn’ın dikkatini çekmiş durumda. Aşağıda da görebileceğiniz gibi oyun konsollara dair konfigürasyon satırları içeriyor.

INITIAL_PSN_OR_XBL_AUTH
WAITING_FOR_PSN_OR_XBL_AUTH

Bunlara Jeff Kaplan’ın Overwatch’un oynanabileceği her yerde oynanmasından mutluluk duyacakları açıklamasını da ekleyin ve önümüzdeki aylarda “Overwatch konsollara geliyor!” haberlerine hazır olun.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

"Londra'nın kasvetli havası yetmediyse üzerine bir de İspanyol gribi ve vampirleri ekleyelim!" Vampyr incelemesi;… https://t.co/xLhQIb8lx4
LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB

Flickr