World of Tanks, 1941 savaşını 360 derece video ile canlandırdı!

Wargaming, bu sefer farklı bir haberle karşımızda. Wargaming’in Google ile ortaklaşa geliştirdiği “Remember Everything” adlı tarih projesi kapsamında “1941 Savaşı’nın 360° Olarak Canlandırılması” adında bir video yayınlandı. Bu video, izleyenlerin büyük çaplı bir çarpışmanın içine girerek, kendilerini savaştaki bir kişinin yerine koymalarına imkân tanıyor.

Wargaming’in özel tarih projelerinden sorumlu olan Alexander Bobko yayınlanan video hakkındaki düşüncelerini şu sözlerle ifade etti;

“Tarihe saygı göstermek Wargaming’in temel değerlerinden biridir. Bu yüzden, tarihi savaşların atmosferini sanki oradaymışsınız gibi yaşamanıza imkân veren yeni bir canlandırma biçimi oluşturduğumuz için gururluyuz.”

Videoda 40 aktör rol alırken, 2. Dünya Savaşı’nın efsane tankı T-34-76’in yanında BT-7, Stug III, Panzer III, ağır silahlar ve uçaklar da kullanıldı. Wargaming’in IGROMIR 2015 fuarındaki standının ziyaretçileri, Google tarafından Wargaming için hazırlanan özel gözlükleri kullanarak videoyu ilk izleyenler arasında olma şansına sahip olacaklar.

“1941 Savaşı’nın 360° Olarak Canlandırılması” Wargaming’in yayınladığı ilk panoramik video değil. Kısa bir süre önce World of Tanks, Google ve Bovington Müzesi işbirliğiyle oluşturulan sanal tank turları, tanklara ilgi duyan kişilere 20. yüzyılın efsaneleşmiş araçlarını içeriden görme şansını sundu. Bu proje çerçevesinde çekilen videolara Littlstar uygulaması üzerinden ve vr.worldoftanks.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Videoyu 360 derece olarak izleyebilmeniz için mobil cihazdan bağlanmanız veya Google Chrome kullanmanız gerekmekte, Firefox henüz desteklenmiyor.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

"Londra'nın kasvetli havası yetmediyse üzerine bir de İspanyol gribi ve vampirleri ekleyelim!" Vampyr incelemesi;… https://t.co/xLhQIb8lx4
LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB

Flickr