EA, Burma’da Origin hizmetini durdurdu

Bir Reddit kullanıcısının Dünya’ya duyurduğu üzere, EA, dijital oyun platformu Origin’i Myanmar’da geçici olarak engellemiş gibi gözüküyor.

Myanmar veya eski adıyla Burma, son yıllarda ülkedeki Müslümanların da dahil olduğu azınlıklara uyguladığı politikalar ile gündemde olan bir ülke. Aynı zamanda Amerika tarafından da 20 seneyi aşkın bir süredir çeşitli ekonomik yaptırımların baskısı altında. Nihayet Eylül ayında iki ülke başkanının buluşmasının ardından ekonomik yaptırımların sona erebileceği konuşulmuştu ve 7 Ekim tarihinden itibaren de 5000 civarında ürüne uygulanan ambargo kaldırıldı.

EA’in Eylül ayındaki “yaptırımlar kalkabilir” açıklamasından hemen sonra Origin üzerinden Myanmar’da yürüttüğü her tür faliyeti durdurduğu anlaşılıyor ancak ekonomik yaptırımların kaldırılmasından sonra da Origin halen aktif değil.

Reddit’te “EA Alex” rumuzlu bir kullanıcı ise EA’in tüm Amerikan şirketlerinin tabi olduğu ticaret yasalarına bağlı olduğunu ve böyle bir yasak olduğu fark edildiği anda hizmetleri engellemekten başka yapılabilecek bir şey olmadığını, yaptırımların kalkmasının ardından da EA’in durumu izleyip değerlendireceğini belirtmiş.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr